S

Sinan Vardar

Sinan Vardar Biyografisi

Sinan Vardar, Jolly Tur Onursal Başkanıdır.

Sinan Vardar, 27 Mart 1949 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de emekli bir astsubayın oğlu olarak doğmuştur.

Türkiye’de ilk otobüs turları organize eden isim olan Sinan Vardar, ülkemizin en önemli turizm şirketlerinden Jolly Tur‘un Onursal Başkanıdır. Dağıtılmış spor kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık yapan Vardar, birçok üst düzey turizm firmasında da ödev yapmıştır. Keza TÜRFAD Başkanı, BJK altyapısında BEFAM kurucusu, Spor Yazarı, TV yorumcusu ve Somaspor onursal başkanı’dır.

Sinan Vardar, turizm sektörüne Erdek’te otellerde bulaşık yıkayarak başladı. 17 yaşında profesyonel futbol hayatına adım atmış Bandırma’da başladığı futbol serüvenini İstanbul Beykoz’da, Konyaspor, Şekerspor’da devam ettirmiştir. Peşinde antrenörlük belgesi aldı. 30 yaşına dek profesyonel futbol oynayan ve 18 yıl futbol hayatı olan Sinan Vardar, o dönemde turizm için adımlar atarak, bir mertçe birincil otobüs turlarını başlattı. İlk hafta bir otobüstü, daha sonra beş otobüs oldu. Bu işi profesyonelce yapayım deyince; turizme, Duru Turizm’de pazarlama müdürü olarak başladı. Daha Sonra da dört yıl genel müdürlük yaptı.

1987 yılında Jolly Tur’u kurdu. Sinan Vardar, Gönül Yazar’ın sayesinde Öger Tur’un sahibi Vural Öger ile tanıştı. 1994 yılında Öger Tur ile birleşen Jolly Tur, 2003 yılına değin Öger Tur kuruluşu olarak sektörde varlığını iç turizm ve incoming (karşılama) alanlarında sürdürdü. Öger Tur ile birlikte kitle turizmine giriş yapmış oldu. Öger Tur ile birlikte yurt içi ve yurt dışı çoğu turlar düzenledi. sonra 2003 yılında Öger Tur’daki hisselerini satarak şirketten ayrıldı ve yalnızca Jolly Tur olarak devam etme kararı aldı.

2003 yılında Jolly Tur Idare Heyeti Başkanlığı’nı oğlu Sinan Mete Vardar’a bırakmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selami Altınok

2005 yılında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Başkanı Şimşek Demirören’den aldığı bir öneri ile Beşiktaş’a altyapıya yönetici olarak başladı. İki dönem devir yaptı.

Sinan Vardar, 1974 yılında Tülin Vardar ile evlendi. Mete Vardar (d.1974) ve Mert Vardar (d.1982) adlarında iki oğlu vardır.

Sinan Vardar, Mayıs 2019 ayında yapılması planlanan kongrede Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına (TFF) aday olduğunu 13 Şubat 2019 tarihinde açıkladı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı