S

Sine Büyüka

Sine Büyüka Biyografisi

Sine Büyüka, 12 Nisan 1983 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası Lig TV’de program sunuculuğu yapan Şansal Büyüka’dır. Ortaokuldayken okul korosundaydı. Hikaye Gürman koro arkadaşıdır. İlkokulu ve ortaokulu ISTEK Özel Acibadem Lisesi’nde okudu.
(Çağdaş Eğitim Fen Okulları) MEF Lis da Koç Üniversitesi Uluslararasi Iliskiler bölümünü bitirdi. Üniversite öğrenciliği sırasında Üniversite radyosunda DJ’lik yaptı. Keza Sosyal Aktiviteler Kulübü’nde basınla ilişkiler görevini, Milletlerarası İlişkiler Kulübü’nün de iki taraflı kurucu üyeliği ve sekreterliğini üstlendi.

mükemmel derecede Ingilizce ve Fransızca haberdar olan Sine Büyüka, Digiturk’te içerik bölümünde çalıştı, Moviemax, Dizimax, Comedymax’lere dizi ve film alımları yapmıştır.

Londra’da Central St Martins’de ‘design and management’ kursunu tamamladıktan sonradan Cosmopolitan’da ve InStyle dergilerinde tarz editörlüğü görevini üstlendi.

NTV Spor kanalının kuruluşundan beri NTV’de spor spikerliği yapmaktadır. NTV televizyonunda Gece-Gündüz programında kültür-sanat muhabirliği yaptı. Hem Billboard dergisinde yazarlık yaptı. Roportajları Roll dergisinde ve Vatan, Hürriyet, Sabahleyin gibi gazetelerde kullanıldı.

Yaz dönemlerinde ‘Futbol Tatilde’ programını sunan Sine Büyüka, 2010 sezonunda İbrahim Kutluay ile birlikte ‘Sahaya Çık’ isimli programı yaptı. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda muhabirlik ve spikerlik yaptı. 2010-11 yayınlama döneminde Euroleague’de Kaan Kaide ve İbrahim Kutluay ile birlikte maç önü-maç sonu yayınlarını yürütmektedir. İbrahim Kutluay ile birlikte ‘Euroleague’, Caner Eler ve İsmail Şenol‘la birlikte ‘Eurobasket’ programlarını yapmaktadır.

NTV Spor Radyo’da ‘Sine’yle 45 dakika’ programını yaptı. Radyo Eksen’de ‘Untitled’ isimli bir radyo programı yaptı. Müzikle de uğraşan Sine Büyüka, 2010 yılında “Oyuncak Adam” adlı bir klip çıkarmıştır.

Sine Büyüka, 2008 yılında spor spikeri olan Ersin Armoni ile nişanlandı, lakin evlenemeden ayrıldılar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selin Dilmen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı