S

Siren Ertan

Siren Ertan Biyografisi

Sosyetik güzel

Siren Ertan, 1971 yılında İzmir’de alet ressamı bir baba ile çeyizlik eşyalar yapan bir annenin kızı olarak doğmuştur. Babası Uzlaştırma Ertan ile annesi Birgül o az önce dört yaşındayken boşandı. Savaş adında erkek kardeşi vardır. Alsancak’taki Kız Iş Lisesi’nde okudu. 9 Eylül Üniversitesi Dokuma Tasarımı bölümüne 6 sene devam etti ama okulunu bitirmedi. İzmir’de okuldan sonradan bir arkadaşının mağazasında çalışırken Mustafa Taviloğlu ile tanıştı.

İzmir’den 1996 yılında İstanbul’a ilk geldiği dönemde Mudo’nun sahibi Mustafa Taviloğlu’nun yanında çalıştı. Mustafa Taviloğlu’nun Celal Çapa‘yla iki taraflı olduğu Mangia’da erzak müdürlüğü yaparak işe başladı ve yiyecek, medya, pazarlama, dokuma ve moda alanlarında çalıştı. Cosmolife adlı dergide çalıştı. Show Tv’de yayınlanan Alem programının 6 bölüm sunuculuğu yaptı. Mudo Concept onun için bir okul oldu.

Siren Ertan, istanbul’a geldiği birincil yıllarda Alinur Velidedeoğlu ile 4 sene aşk yaşadı. sonradan işadamı Ercan Canmutlu ile evlendi. 14 ay daha sonra 2001 yılında boşandıktan sonradan modacı olarak anılmaya başladı. Nevak Şirketler Grubu’nda çalıştı. O günlerde geçinmek için sunuculuk, klip oyunculuğu yapmaya başladı.

2002 yılında başrollerde Berhan Yıldırım, Su Bilgiç, Levent Ülgen, Müge Oruçkaptan ile birlikte “Keje” adlı televizyon dizisinde oynadı.

Kendi için tasarladığı kıyafetlerin çevresi tarafından beğenilip yoğun talep görmesi sonucu 2004 yılında kendi Haute Couture atölyesini ve “Siren Ertan ISTANBUL” markasını kurdu. ‘Küçük Deniz Kızı’ adını verdiği birincil koleksiyonunu Swissotel‘de tanıttı.

Siren Ertan, 2006 yılında Lenf kanserine yakalandığını öğrendi, sekiz ay süren tedavinin sonunda adamakıllı kurtuldu.

2009 yılında Beykent Üniversitesi’nin İletişim Ödülleri kapsamında Moda Onur Ödülü’ne layık görüldü.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selçuk Uluergüven

Siren Ertan, kreatif direktörlüğünü üstlendiği Punto Kürk ve Deri için 2010 ve 2012 ilkbahar/yaz sezonlarında iki özel koleksiyon hazırladı. 2012-2013 yıllarında Zela Mücevherat’ın tasarım danışmanlığını yürüttü. 2013’te Adamo Kürk’ün İstanbul Deri Fuarı-Moda Şovu koleksiyonunu hazırladı.

2012 yılında Fransa’da ürettirdiği ‘Siren Ertan ISTANBUL’ adlı özel parfümünü Beymen mağazalarında satışa çıkardı.

Siren Ertan, hem her sene bikiniden elbiseye, çantadan ayakkabıya kadınlara özel tatil koleksiyonları hazırlıyor. Çoğu vakıfta aktif olarak çalışmalarına ve sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ediyor.

Haliç Üniversitesi Dokuma ve Moda Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi ve danışman olarak tahsis yapmaktadır.

Siren Ertan, 5 takvim flörtün arkasından 14 Şubat 2006 tarihinde Rotterdam’da Gökhan Çarmıklı ile evlendi. 16 Ekim 2015 tarihinde boşandı.

Siren Ertan, 2016 yılının ortalarından itibaren Ersin Kayalar adlı meslek adamıyla birliktedir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2002 – Keje (Zelal) (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı