S

Sophie Turner

Sophie Turner Biyografisi

HBO kanalında yayınlanan Game of Thrones dizisindeki “Sansa Stark” karakteri ile tanınmıştır.

Sophie Turner, 21 Şubat 1996 yılında İngiltere’nin Northampton şehrinde doğmuştur. Tam adı Sophie Belinda Turner’dir. 2 yaşındayken Northampton’tan Warwick’e ailesiyle birlikte taşındı. Annesi Sally Turner kreş öğretmeni, babası Andrew Turner ise palet satıcısıdır. James ve Will adında iki abisi vardır. 11 yaşına değin Warwick Prep School’a gitti. Ardındaki, Smith Street, Warwick’deki King’s High School’a gitti. Ayrıca 3 yaşından beri Playbox Theatre Company bünyesinde tiyatro eğitimi aldı.

2013 yılında “İçimdeki Ben / Another Me” filminde Jonathan Rhys Meyers ile birlikte başrolde oynadı. 2014 yılında “Çıtır Firari Güvenli Olmayan / Barely Lethal” filminde Heather karakterini canlandırırken Jaime King, Samuel Jackson, Hailee Steinfeld, Jessica Alba ile birlikte rol aldı.

Sophie Turner, 2009 Ağustos ayında HBO’un dizisi olan Game Of Thrones’da Sansa Stark karakterine seçildi. daha sonra ise Another Me, X-Men: Apocalypse ve Josie gibi filmlerde rol aldı. 2017 yılında Wella Hair isimli markanın reklam yüzü oldu.

2011 – 2019 yılları aralarında “Game of Thrones” adlı dizide Sophie Turner, Sansa Stark karakterini canlandırdı. Nikolaj Coster Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington, Charles Dance, Iain Glen, Sibel Kekilli gibi oyuncular da bu dizide oynadı.

2016 yılında yönetmenliğini Bryan Singer’in yaptığı “X-Men: Apocalypse” filminde Telapati ve Telekinezi yeteneğine sahip Jean Grey karakterini canlandırırken James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Nicholas Hoult ile beraber rol aldı.

Sophie Turner, 2017 yılında şarkıcı Joe Jonas’la nişanlandı. 1 Mayıs 2019 tarihinde Las Vegas‘ta evlendiler.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Said Nursi

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Broken Soldier (Penelope) (Sinema Filmi)
2019 – Heavy (Maddie) (Sinema Filmi)
2019 – X-Men: Dark Phoenix (Jean Grey,Phoenix) (Sinema Filmi)
2017 – Vakit Yolcuları (Debbie) (Sinema Filmi)
2017 – Huntsville / Josie(Josie) (Sinema Filmi)
2016 – Mary Shelley’s Monster/Mary Shelley’nin Yaratığı (Mary Shelley) (Sinema Filmi)
2016 – X-Men: Apocalypse (Jean Grey) (Sinema Filmi)
2014 – Barely Lethal / Çıtır Firari Tehlikeli (Heather) (Sinema Filmi)
2013 – İçimdeki Ben / Another Me (Fay) (Sinema Filmi)
2013 – The Thirteenth Tale (Adeline March) (TV Filmi)
2011 – 2019 – Game of Thrones (Sansa Stark) (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı