S

Sude Burcu

Sude Burcu Biyografisi

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Sude Burcu, 11 Mayıs 1996 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Sude Burcu‘nun babası futbol antrenörü, annesi pilates eğitmeni, 2 kız kardeşi de Sude gibi tekvandocudur. Ulusal tekvandocu olan Sude Burcu, 2017 ve 2018 yılının Türkiye şampiyonudur.

Çocukluğundan 2019 yılına dek 14 yıldır bu sporun içerisinde olan Sude Burcu, 2 kere Avrupa 3.’lüğü, 1 defa Balkan Şampiyonluğu, 7 kere Türkiye Şampiyonluğu gibi derecelere sahiptir. Kulüpler Avrupa üçüncülüğü, Balkan şampiyonluğu vardır. Türkiye ve uluslararası platformda birçok dereceye sahiptir.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan Sude, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde spor hayatına profesyonel olarak devam ediyor. aynı zamanda da zumba eğitmenliği yapıyor.

Sude Burcu, 2014 yılında İZMİR’de düzenlenen Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazandı ve Ümitler Ulusal Takımıyla Avusturya‘ya gitti. Sude Burcu, 53 kiloda 28 Eylül 2014 tarihinde Avusturya’nın İnnsburgk kentinde düzenlenen Avrupa Ümitler Şampiyonası’nda madalya mücadelesi verdi, fakat dereceye giremedi. Alman Burçin Kayhan’a 7-1 yenilerek şampiyonaya veda etti.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Felek Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum’dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019’un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sahra Işık
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı