S

Süleyman Özışık

Süleyman Özışık Biyografisi

Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır’da doğmuştur. Hadi Özışık (d.1962) adında gazeteci abisi vardır. İlk Orta ve lise eğitimini Kars’ta tamamladı.
Süleyman Özışık, ekonomiimine devam edemeyince istanbul’a gelerek çocuk yaşta meslek hayatına atıldı. Vatani görevinin gerisinde hayali olan gazetecilik mesleğini icra etmek için Akşam gazetesinde staja başladı.

3 sene bedava staj döneminden daha sonra Uyruk Gazetesi‘nde göreve başladı ve 7 yıl burada atama yaptı. 2000 yılında ekonomik kriz gerekçesiyle Milliyet Gazetesi’ndeki işine son verildi.

Bir süre bazı kurumlarda basın danışmanlığı görevini yürüten Özışık sonradan ağabeyi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye’nin ilklerinden sayılacak haber sitesini kurdu.

3 yıl sonra, yani 2005 yılında farklı bir proje hayaliyle Sonsayfa.com isimli haber sitesini kurdu ve kısa sürede yüzbinlerin okuduğu bir gazete haline getirdi.

2009 yılında yeniden kurucusu olduğu İnternethaber Yayın Grubu’nun başına geçti. 2013 yılında buradaki görevinden ayrıldı.

Siyaset dünyasında söylemleriyle uyarı çekmektedir.

Kitapları :
2015 – 7 Haziran 1 Kasım – Kederden Zafere

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Stephen King
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı