S

Süreyya Ciliv

Süreyya Ciliv Biyografisi

Turkcell genel müdürü idi
Süreyya Ciliv, 1958 de Zonguldak’da dünyaya geldi. Ankara Fen Lisesi’ni bitirdi. TÜBİTAK’ın düzenlediği Matematik Yarışması’nda 1973’te Türkiye 3.sü oldu. Üniversite hayatına Almanya’dan burs kazandığı halde gitmiyor ve Ankara’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde başlıyor. 1976 yılında öğrenci olayları yüzünden kesintiye uğrayan tahsili için bu sefer tekrar burslu olarak ,1977’de 19 yaşında eğitimini sürdürmek için ABD‘ye gitti. Universty Of Michigan’da, endüstri mühendisliği ile birlikte bilgisayar mühendisliği eğitimi aldı. 3.5 yılda, Universty of Michigan’dan iki diploma ile mezun oldu. 1981 yılında üniversiteden mezun olduktan sonradan, Harvard Business School’da iki yıl iş idaresi yüksek lisansı eğitimi alarak1983 yılında mezun oldu.

Süreyya Ciliv, Mezuniyet sonrası 4.5 yıl Metagraphics’de çalıştı. Buradan ayrıldıktan 8 ay sonradan, Metagraphics’in en büynda ABD’li bir arkadaşı ile Novasoft’u kurdu. daha sonra Novasoft’u satıp 1997’de Microsoft Türkiye genel müdürü oluyor. 2000 yılında tekrar Seattle’a dönüp Microsoft, beyin takımında yer aldı. 2007 yılına dek Microsoft Global Satmak, Pazarlama ve Servisler Grubu’nda üstteki düzey yönetici olarak çeşitli görevler üstlendi. Ve oradan 9 Ocak 2007’de Türkiye’nin en kayda değer şirketi Turkcell’in CEO‘su görevine başlıyor.

Süreyya Ciliv, çok uluslu, çabuk büyüyen ve yüksek teknoloji şirketlerinde Genel Müdürlük yapmış olup, pazarlama ve satış alanlarında derin deneyime sahiptir.

Süreyya Ciliv, 9 Ocak 2007 tarihinden itibaren geçerli elde etmek üzere, Turkcell Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2015 tarihinde Turkcell Kamuoyu Yakma Platformu’na yaptığı açıklamaya tarafından Süreyya Ciliv, 31 Ocak 2015 tarihinden geçerli elde etmek üzere görevinden bölünme kararı aldı.

Süreyya Ciliv Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ödülleri :
World Communication Awards 2009’ – Dünya İletişim Ödülleri 2009 “Yılın CEO’su ödülü

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Süha Uygur
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı