T

Tarık Tarcan

Tarık Tarcan Biyografisi

Tarık Tarcan, 14.04.1958’de Bursa’nın Mudanya ilçesinde doğdu. Ata ağacı Osmanlı Kayı Boyu’na dayanan bir ailenin iki çocuğundan biridir. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa’da tamamladı. Eğitim hayatı ile birlikte çoğalan spor aşkı ve sporcu kimliği, onu spor akademisine yönlendirdi. Ama mektep için gittiği istanbul’da, Vakko’nun mankeni olunca hayatının ve kariyerinin yönünü en ince ayrıntısına kadar değiştirdi. Yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce defile, yüzün üzerinde reklam filmi çevirerek ona ayrı coğrafyalar, bambaşka iklimler ve bambaşka kültürlerle birlikte sinema dünyasının kapılarını da açtı. Doğrusu spor doktoru, fizyoterapistdir.
1984 yılında ‘Fahriye Abla’ gibi Türk sinemasında önemli yeri olannema serüveni, onlarca film ve televizyon dizisi ile devam etti.

Tarık Tarcan, Show TV’de vaktinde sunduğu Çarkıfelek müsabaka programı ile hatırlanır. Bir dönem Star TV’de de En Büyük Müsabaka, Bu Müsabaka isimli yarışma programını sunmuştur.

1991 yılında sade ve doğal yaşamayı seçip Antalya’ya Kaleiçi’ne yerleşti. Bir lokanta açtı, 5 sene işletti. Son dönemlerde yılın belirlenmiş bir bölümünü doğa ve deniz tutkusunun yönlendirdiği daha ağırbaşlı ve bakir bulduğu Datça Bozburun köyünde geçiriyor.

Oyunculuğuna erken yaşta veda eden sanatkâr, bütün bir deniz tutkunu olup kaptanlık brövesi de (ehliyeti) almıştır. Kesintisiz spor yapan Tarık Tarcan tenis turnuvalarına katılıyor.

Tarık Tarcan, konutun yanı sıra en karlı gayrimenkul yatırımları arasında bulunan lojistik depoları ve arsaya yatırım yapıyor. Bursa Gemlik’te zeytin depoları ve arsaları bulunuyor.

2015 yılında yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Nadide Yaşam” adlı sinema filminde Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Sadi Celil Cengiz, Tarık Tarcan, Burak Can başrolerde oynamıştır.

Filmlerinden bazıları :
2015 – Nadide Hayat (Sinema Filmi)
2011 – Yıllar Sonradan (Murat) (TV Dizisi)
2008 – Akasya Durağı (Levent Bey)(TV Dizisi)
2003 – Gurbet kadını
2000 – Zehirli çiçek
1998 – Affet bizi hocam
1997 – Işıklar sönmesin, Sırtımdan vuruldum
1996 – Kibir
1994 – Sevginin gücü
1993 – Tatlı Betüş
1988 – Sapık Kadin, Kadının adı yok
1988 – Yaprak dökümü
1986 – Aşk hikâyemiz
1986 – Kupa kızı, Güzelim
1984 – Fahriye Abla

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Thierry Daniel Henry
Arananlar:
https://www biyografirehberi com/etiket/selma-tarcan/

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı