T

Tony Hill

Tony Hill Biyografisi

Ünlülerin Fitness hocasıdır.

Tony Hill, 23 Temmuz 1956 tarihinde ABD.’de Indianapolis’de doğmuştur. Amerika’da yaşarken caz şarkıcılığı da yapmış, bununla beraber 9 sene orduda tahsis yapmış ve 14 sene polislik yapmış, bir hapishanede baş komiser olarak tahsis yaptıktan sonradan polislikten emekli olmuştur. Türkiye’ye geldikten daha sonra Taksim’de bir ara şarkıcılık yaptı.

bununla beraber Avrupa’da yarışmış eski bir haltermeni, hayat koçu, uluslararası motivasyon konuşmacısı, Qualcomm-Ericsson kurumsal sağlıklı yaşam danışmanı ve arasında Beyonce Knowles’nin de olduğu o kadar çok ünlünün fitness eğitmeni.

ABD. San Diego’da 1999 yılında bir spor kulübünde tanıştığı Karen ile evlenir. 2003’te San Diago’da The Burn adını verdikleri bir fitness kulübü açmışlar. Doğma büyüme istanbul Kurtuluş’lu olan Ermeni kökenli Karen 17 yaşındayken 1985’te ailesiyle çıktığı bir Amerika tatilinden dönmeyerek, anne ve babasını İstanbul’da bırakarak Amerika’ya yerleşmiştir. 27 sene daha sonra İstanbul’da yaşayan ailesi yaşlandığı için tekrar 2011 yılında İstanbul’a gelmişlerdir.

İstanbul Kurtuluş’ta “Hillside Tri-Action Camp” adında spor merkezi sahibi olan ABD’li Tony Hill, birçok ünlünün alıştırma ve spor eğitmenliğini yapmıştır. Tony Hill “Size açı çektirir, askeri disiplinle çalıştırırım. Günün sonunda ise mutlu ayrılırsınız,” diyerek çalışmalarını tanımlıyor.

Ece Vahapoğlu ile Dinç hayat üzerine bir kitap ve DVD çıkarmışlardır. Kıvanç Tatlıtuğ’un Kuzey Güney dizisi için zorunlu formuna gelmesine büyük katkıları olmuştur.

Tony Hill, İstanbul Kurtuluş doğumlu diyetisyen Karen Hill (d.1968) ile 1999 yılından beri evlidir ve iki oğlu vardır.

Tony Hill, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları aralarında oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de ilk bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Tony Hill, Asena Onur Anlayışlı Olmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Akustik, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Günay Musayeva, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Toprak Sergen
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı