T

Tuncay Kes

Tuncay Kes Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Tuncay Kes, 1989 yılında Mersin’de doğmuştur. Mersin Üniversitesinde okumuştur. Mersin’de yaşamış ve dağcılıkla uzun vakit ilgilenen Tuncay, bu sayede doğayı iyi tanıdığını ve karşısına çıkabilecek engeller konusunda deneyimli olduğunu söylüyor.

Dağcılık Eğitmenliği yapmakta ve 1.74 boyunileri arasında; tırmanış, dağcılık, fotoğraf çizmek, heykel yapmak bulunuyor.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Tuncay Kes; Altar Gültekin, Modern Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Arzu Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Ahmet Arda Sezen, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı manâsız bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve bireysel bir takım eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay baştan başa dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden pozitif kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışan bir kulübede kendilerine bahşedilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında yalnızca elektrik ve suyun, dahası yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanına tek bir kameraman zeka olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni müsabaka programı Ütopya‘da normal kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahıın gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak alev yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar çoğu yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Tolga Gariboğlu

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat her tarafında internet üzerinden peşine düşüp takip edebilecek.

TV8‘de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL’sini kazandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı