V

Vedat Özdemiroğlu

Vedat Özdemiroğlu Biyografisi

V.Ö. takma adıyla da tanınan Türk mizah yazarı, senarist ve komedyen. Gırgır, Fırt, Avni, Leman ve Uyumayan gibi Türk Mizahı’nın en manâlı dergilerinde yazarlık yapmış olan Özdemiroğlu, keza 2007 yılından bu yana tek kişilik komedi gösterileri düzenlemektedir.
Vedat Özdemiroğlu, 7 Kasım 1968 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olmasının arkasında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne tescil olan Özdemiroğlu, bu bölümü 1993 yılında tamamlayarak üniversiteden mezun oldu.

Oğuz Aral’ın kurduğu Gırgır, Fırt, Dıgıl ve Avni dergilerinde yazarlığa başlayan Özdemiroğlu, bu dergilerin arkasından Fırfır, Leman, Lmanyak, Ökü, Dinazor ve Fermurar adlı mizah dergilerinin kadrosunda yazan olarak bulundu. Haftalık ve Yeni Harman dergilerinde de kendisine sıkı bir izleyici kitlesi bulan Özdemiroğlu, bir süre de Cumhuriyet Gazetesi’nde yazarlık yaptı.

Bında da yapıtlar vermiş olan Özdemiroğlu, Zaga adlı tv programında ve de Korsan TV’de metin yazarı olarak tayin aldı; ayrıca İnşaat adlı sinema filminin senaryosuna imza attı.

Ünlü reklam ajanslarından Alameti-i Farika ve Grey’in metin yazarları arasında yer alan Özdemiroğlu, kuruluşundan bu yandan Uyumayan dergisindeki köşesinde sevenleri ile buluşmakta ve de Kanaltürk kanalında Türkçe Sözlü Hafif Komik adlı programı sunmaktadır. Başarılı komedyen 1 Nisan 2007 tarihinden bu yandan tek kişilik sahne komedisi gösterileri düzenlemektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Vahide Perçin
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı