V

Veyis Ateş

Veyis Ateş Biyografisi

Spikerler Derneği Genel Başkanı da olan Veyis Ateş, Habertürk TV’nin manâlı ekran yüzlerindendir.

Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin‘in Tarsus ilçesinde doğmuştur. Bütün adı Abdurrahman Veyis Alev’dir. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Din felsefesi bölümünde okuyarak mezun oldu. Mektep sırasında radyoculukla tanışarak medya hayatına başladı. Cem Radyo’da yaklaşık bir sene çalıştı. Mektep bittikten sonradan medya hayatına, bir zaman ara verdi.

Cem Radyo’da yaklaşık bir yıl çalıştıktan sonra ‘duayen’ dediği Tuna Huş, Gülgün Feyman ve Bengül Erdamar‘dan diksiyon dersleri aldı.

Veyis Ateş, 8 Nisan 2005‘te sabit bir haber kanalı olan ve 2006 yılında ATR adıyla test yayınına başlamış olan TV NET’de 2006 yılında çalışmaya başladı. Esas Haber bülteni sunuculuğunun yanı sıra yine aynı kanalda Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül‘le Habere Görüntü, Bakış Açısı, Akşama Içten ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu.

“Bakış Açısı” programında Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu‘nun ölümünden önce misafir olduğu son televizyon yayınını Veyis Alev yaptı.

Veyis Alev bununla birlikte Spikerler Derneği başkanlığını da yaptı.

Veyis Ateş, TV Net’in belli başlı haber spikerliğini yaparken aynı zamanda 2001 yılından bu yandan özel bir kolejde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği de yaptı.

Veyis Alev, eşi Kevser Ateş’den 2016 yılında boşandı.

Veyis Alev 2013 yılının Ağustos ayında Habertürk TV‘ye transfer oldu. Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik kadar 25 Ekim 2014 tarihinde Habertürk TV Ankara temsilciliğine getirildi.

Veyis Ateş, 15 Ocak 2016 tarihinde Habertürk TV Genel Müdürü oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Viggo Mortensen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı