V

Veysel Tiryaki

Veysel Tiryaki Biyografisi

29 Mart 2004 tarihinden beri Altındağ Belediye Başkanıdır.

Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu’nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü’nde doğmuştur. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu’da tamamlayan Veysel Tiryaki, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı. Mezuniyetinin arkasından kısa bir zaman Maliye Bakanlığı’nda Kontrol Elemanı olarak 6-7 ay atama yaptıktan sonradan kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı.

Veysel Tiryaki, 1990 yılında İçişleri Bakanlığı Mülki y Ağaçören’ne tahsis oldu. Bu süreçte 1992 yılında altı ay İngiltere’de kaldı. Döndükten sonradan 1994 Ocak ayında Adana, Tufanbeyli’ye kaymakam olarak tahsis oldu. İki sene daha sonra Batman Hasankeyf ödev oldu ve iki yıl burada ödev yaptı. 1996 yılında Artvin Arhavi ilçesine Kaymakam olarak gönderildi. Artvin ilinde Vali Yardımcısı ve 2002 yılında Osmaniye ilinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

2003 yılında Ankara’ya tayini çıktıktan sonra İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak tahsis yaptığı sırada Altındağ’ın bir gecekondu mahallesi mahallesine taşınan Veysel Tiryaki yavaş yavaş ilçeyi tanımaya başladı. 2004 yılının ilk günü Ankara’ya geleli az önce fazla kısa bir vakit olmuşken memuriyetten istifa etti ve Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanlığı için namzet oldu.

Veysel Tiryaki, 29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılında ikinci defa Ak Parti’den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara’da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinde üçüncü defa belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir rekora imza attı.

1992 yılında Lokal Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere’de kalan Veysel Tiryaki, 1998 – 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde “Millet Yönetimi Yüksek Lisans” programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ulus Yönetimi Esas Bilim Dalı’nda master programını tamamladı. Arkasında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Esas Bilim Dalı’nda Doktorasını tamamladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Vasıf Öngören

İyi derecede İngilizce bilen Veysel Tiryaki, Saadet Tiryaki ile evli ve üç çocuğu vardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı