Y

Yağmur Ünal

Yağmur Ünal Biyografisi

Yağmur Ünal, 21 Ekim 1985 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Babası tiyatrocu Evren Ünal, annesi sinema oyuncusu Türkan Şoray’dır. Babasının ilk eşi manken Sabiha Tarhan’dan olma Irmak Ünal (d.1977) adında ablası vardır. İlk ve ortaokul eğitimini tamamladıktan Liseyi İsviçre’de okudu. Sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken ayrı stajlar yaptı. Örneğin Saatchi&Saatchi reklam ajansında ve bir kanalın program bölümünde deneyimleri oldu.
Üniversitenin gerisinde New York’ta medya üstüne master yaptı. Devamında New York’taki Mindshare Medya şirketinde 6 ay staj gördü, ve istanbul’a dönüp TBWA reklam şirketinde iki yıl çalıştı.

Yağmur Ünal, Yasemin Arslan isimli bir arkadaşıyla beraber Tokyo Medya isimli bir yapım şirketi kurdu. İlk olarak da 1 Temmuz 2013 tarihinde Star TV‘de yayınlanmaya başlayan “Çılgın Teyzeler” adlı yarışma programının yapımcılığını üstlendi. 8 hafta, 40 birim süren müsabaka 23 Ağustos 2013 tarihinde bitti.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Iftihar Ünlü‘nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği “Uzaklarda Arama” adlı filmin yönetmenliğini annesi Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir yaşam kadınını canlandıracağı bu filmde birincil kere oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Mustafa Uğurlu, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2015 – Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)

Oyuncu :
2015 – Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yavuz Bahadıroğlu
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı