Y

Yasin Obuz

Yasin Obuz Biyografisi

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur. O minik yaşta iken ailesi Antalya’ya taşındı. Şu Anda İstanbul’da yaşamış Yasin’in ailesi ise Antalya’da yaşıyor. 3 kardeş olan Yasin Obuz çocukluğundan beri spor yapıyor. İlk spor lisansı 1998’de çıktı. Amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunun yanına çocukken 2 sene jimnastik yaptı, voleybol ve basketbolda oynadı. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu.

Yasin Obuz, bir dönem Kıbrıs’ta da bulundu takriben 6 yıl Kıbrıs’lı bir arkadaşı ile aynı evi paylaşmıştır. böylece şivesi de Kıbrıs şivesini andırmaktadır.

Üniversite yıllarında spor olarak fitness yaptı. Üniversitede mutfağa merak saldı ve yemek yemek öğrenmeye başladı. Yemek Yemek yaparken mutlu olduğunu farkeden Yasin, bir dönem Rusya St. Petersburg’da yaşadı. adeta 20 ülke gezdi.

Yasin Obuz, 2017 yılında sunuculuğunu Seda Akgül’ün yaptığı “Kısmetse Olur” programına da katılmıştır.

İstanbul’un Sirkeci semtinde “Pilavcı Hırşit” adı ile bir restoranı olan Yasin Obuz, 2019 yılının Şubat ayında sunuculuğunu Onur Büyüktopçu’nun yaptığı “Yemekteyiz” programında yarıştı.

2019 yılında Tv8’de yayımlanan ve Jüri üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın yaptığı MasterChef Türkiye 2019’da yarışmacı olarak bulundu.

Yasin Obuz, 2019 Ocak ayında evlendi.

Yasin Obuz, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Gönüllüler takımında yarışacak olan Yasin Obuz’ün takımında Burak Yurdugör, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Vefalı Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, olurken, Ünlüler takımında; Uzlaştırma Murat Yağcı, Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Şimşek, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut yarışacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yüksel Ünal
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı