Y

Yiğit Kirazcı

Yiğit Kirazcı Biyografisi

“Seviyor Sevmiyor” adlı dizide Tuna karakterini canlandırdı.

Yiğit Kirazcı, 17 Ağustos 1983 tarihinde istanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. O 17 yaşında iken babası felç oldu. Data Üniversitesinin İletişim Fakültesi Reklam Bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Modellik yapmaya başladı.

Modellik yaparken orada modellik yapan bir Arjantinli bir kızla tanıştı ve aşık oldu. Onunla birlikte Arjantin‘e gitti. İspanyolca öğrenmeye başladı. Arjantinli kızın sığır çobanı olan babası ile beraber sığır çobanlığı da yaptı. 6. ayda attan düşüp elini kırdı. daha sonra birlikte Türkiye‘ye döndü. Sonradan kız arkadaşı “Burası özgürlük değil, beni boğuyor. Şortumla sokakta bakımlı gezebileceğim bir ülkede yaşamak istiyorum” dedi ve ülkesine döndü.

Yiğit Kirazcı, Ümit Çırak Çağdaş Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk eğitimi aldı. Halen Ümit Çırak’ın Üç Mota Oyunculuk Atölyesinde eğitim almaktadır.

2014 – 2015 yıllarında başrollerini Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barışma Kılıç ve Sercan Badur’un paylaştığı “Güllerin Savaşı” adlı dizide Mert Gencer karakterini canlandırmıştır.

Yiğit Kirazcı, 2016 yılında yönetmenliğini Yusuf Pirhasan‘ın yaptığı “Seviyor Sevmiyor” adlı dizide Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, İpek Tenolcay, Gonca Sarıyıldız ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Seviyor Sevmiyor (Tuna) (TV Dizisi)
2014 – 2015 – Güllerin Savaşı (Mert) (TV Dizisi)
2013 – Vicdan (TV Dizisi)
2012 – Sudan Bıkmış Balıklar (TV Dizisi)
2011 – Mavi Kelebekler (Kosta) (TV Dizisi)
2008 – Cin Geçidi (1. Genç)(Kısa Film)
2007 – Son Seçim (Teoman) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yaşar Güner
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı