Y

Yiğit Zeki Öztürk

Yiğit Zeki Öztürk Biyografisi

Yargı ve Yargı Partisi Genel Başkanıdır.

Yiğit Zeki Öztürk, 1952 Yılında Burdur’da doğmuştur.

1952 Yılında Burdurki erkek çocuk babasıdır. İlk ve Orta Eğitimini Burdur’da tamamlamıştır. Bursa iktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirmiştir. Hem, Konservatuvar eğitimi almış olup, T.H.M. Bölümünü bitirmiştir. Öbür dallarda, konularda da sertifikaları vardır.

Yedi öbür Bakanlıkta çalışmış ve farklı alanlara yönlendirilmiş birimlerinde üst seviye görevlerde bulunmuştur. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş, Özel Sektörlerde idare yapmıştır, Suudi Arabistan, Amerikan ve Türk Ortaklı bir firmada 3 yıl Genel Koordinatörlük görevinde bulunmuştur.

En son devir yeri olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından başarılı çalışmaları sebebiyle takdirname alarak emekli olduktan sonradan faal siyasette yerini almıştır. Dört dörtlük Cumhuriyet ve Atatürk çocuğudur. İlkesi, çizgisi, yolu Atatürk’tür. Modern, laik, modern, yenilikleri seven ve açık bir liderdir. Ülkenin gençlerle, kadınlarla ikbale erişeceğine inanan, geçliğin önünü açardir.

Içten Yol Partisinin (DYP) İlk kurucularından olan Yiğit Zeki Öztürk, Antalya il Başkanlığını kurmuş bu görevini de 3 sene sürdürmüştür. DYP’nin G.İ.K. üyeliğine seçilerek 2 yıl Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. DYP, Görev ve Vizyonundan, amaç ve ilkelerinden, halktan, uzaklaşınca istifa ederek ayrılmıştır.

2012 yılında Yargı Ve Adalet Partisini (Hap) Kurmuştur. Genel Başkanıdır. Parti 2014 Türkiye yerel seçimleri’ne katılmamış olup, 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimi’nde ise Ekmeleddin İhsanoğlu‘nu destekleyeceğini açıkladı.

7 Haziran 2015 seçimlerine birlikte girme kararı aldıktan sonradan Ahmet Özal‘ın Ana Partisi ile Hak ve Adalet Partisi 18 Şubat 2015 tarihinde birleşerek Adalet ve Adalet Asıl Parti adını almıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Amy Schumer
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı