Y

Yüsra Geyik

Yüsra Geyik Biyografisi

“Arka Sokaklar” dizisinde Serbest Ozan’ın kızı rolündedir.

Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da doğmuştur. İlkokul 1. sınıfı Samsun’da okuyup istanbul’a taşındılar. 2. sınıfa İstanbul Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu’nda başladı. 4. sınıftayken okullarına gelen bir tiyatro kursuyla tiyatro hayatına başladı. Sanat Tasarım Fakültesi mezunudur.

Küçük yaşlarda tiyatro eğitimi alarak birçok oyunda yer alorozum adlı yapımdı. Sahnede çok takdire değer Yüsra Geyik, Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD)’ da tiyatro oyunlarına katıldı. 2 sene boyunca devam ettiği çalışmayı dersleri yüzünden bırakmak zorunda kaldı.

Yüsra Geyik, 14 yaşında tescil olduğu Tümay Özokur ajansına tabi olarak çalışmaktadır. İlk kaydolduğunda çok geçmeden bir kısa film teklifi aldı. Adı “kin ve gül” olan bu filmde Ali Sürmeli ile oynadı lakin yayınlanmadı film. sonradan tek bölümlük bir dizide oynadı “Anlatsam roman olur” diye.

2005 yılında Yumurcak TV’de sunuculuk yaparken farklı alanlara yönlendirilmiş skeçlerde de rol aldı.

“Arkadaki Sokaklar” dizisinde Özgür Ozan’ın canlandırdığı beş çocuklu bir polis memurunun en büyük kızını oynadn yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Galibiyet Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Yüksek Dağ Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2006 – 2015 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi) 2005 – Yumurcak TV (Spiker) (TV Dizisi)
2005 – Afacanlar Kampı (Spiker) (TV Dizisi)
2004 – Tanıdık Olmayan Damat (Melis) (TV Dizisi)
2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yılmaz Özdil
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı