Y

Yusuf Karakaya

Yusuf Karakaya Biyografisi

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan’da yarışacak.

Yusuf Karakaya, 2 ekim 1994 tarihinde Elazığ’da çiftçi bir ailenin oğlu olarak doğmuştur. yusuf-karakaya-1.jpg

Yusuf Karakaya, profesyonel KickboksMuay Thai sporu ile uğraşıyor. 14 yaşından beri sporla uğraşıyor, uluslararası ve Türkiye geneli acemi başarıları var.

14 yaşında arkadaşının önerisiyle kickbox’a başladı. En büyük gerçek dışı bir gün koskocoman bir sporcu olmaktı. Başlarda ailesi sporculuğun gelecek vadetmediğini düşünerek bu duruma tepki gösterdi. Ailesinden habersiz olarak, Antalya‘da bir spor kulübünde kick box yapmak için Elazığ‘dan ayrıldı. Sokaklarda yattı. Antrenörün teklifi üzerine, antrenmanlar sonrası salonu temizlemesi karşılığı salonda yatmaya başladı. 3 yıl kariyerine bu şekilde devam etti.

Antalya AKA Spor Kulübü sporcusu olarak eğitildi. Muay Thai‘ye olan sevgisi nedeni ile bu sporun memleketi olarak kabul edilen Tayland‘da eğitim görmek istediğinden 2013 yılında İngilizcesi olmadan Tur34turizm’in sponsorluğunda Tayland‘a gitti. Tayland’ın en önde gelen stadyumlarından birisi olan Bangla Boxing Stadium’da 14 profesyonel müsabakaya çıktı ve bunlardan 10’unu kazanarak büyük başarı elde etti.yusuf-karakaya-2.jpg

W.P.M.F Profesyonel Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen ve dünyanın en prestijli organizasyonları aralarında gösterilen Queen’s Cup’ta uğraş ederek rakibi Amerikalı Trevor’u nakavt ederek üstünlük kemerinin sahibi oldu.

15 yaşında amatör, 17 yaşında profesyonel muay thai kariyerine başlayan Yusuf Karakaya geçmişinde Bangla üstünlük kemeri Kral ve Kraliçe kupaları, uluslar arası muay thai şampiyonluk kemerini kazanmıştır. 1,5 sene Tayland tecrübesinden sonradan dövüş kariyerine Türkiye de devam etmektedir.

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Alın Yazısı Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yavuz Bahadıroğlu

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum’dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019’un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

Dominik’te Acun Ilıcalı tarafından düzenlenen Exatlon Cup‘da 2019’da bu sene Türkiye, Kolombiya, Romanya ve Meksika yarışacak.

2019 yılının son aylarında Dominik’te düzenlenen Exatlon Cup‘da Türkiye takımında Emre Durak, Yusuf Karakaya, Melisa Emirbayer, Seda Ocak, Yiğit Dikmen, Okay Köksal, Sema Aydemir ve Damla Can yarışacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı