Z

Zach King

Zach King Biyografisi

6 saniyelik Vine fenomeni, Film yapımcısı

Zach King, 4 Şubat 1991 tarihinde ABD, Oregon, Portland’da doğmuştur. Annesinin adı Marissa King’dir. Megan ve Annie King adında iki kız kardeşi vardır. Yedi yaşındayken video kamera kullanmaya başladı. Oregon’da Wilsonville Lisesini bitirdi. California’da La Mirada’da yer alan Biola Üniversitesinden 2012 yılında sinema ve Medya Sanatları bölümünden mezun oldu.

2008 yılında FinalCutKing.com adlı Web sitesini açtı. Sitesinde verdiği yazılımı kullanarak görsel efektler kullanım hakkında eğitim ve ipuçları sundu. Açıklanmış bir izleyici kitlesi oluştuktan sonradan eğitim seminerleri satmaya başladı ve üniversite masraflarını çıkarmaya başladı.

2008 yılında YouTube‘a video gönderme başladı. 2010 yılında Hewlett-Packard’in yaptığı bir yarışmada Londra Film Festivalinde birincilik kazandı. 2013 yılında YouTube‘un NextUp Yaratıcıları yarışmasını kazandı.

Eylül 2013 ayından itibaren Vine hesabını açtı ve 6 saniyelik kısa filmler eklemeye başladı. Gerçek hayatta bir film yapımcısı olan Zach King’in Vine için çektiği ilüzyon videolarıyla fenomen olması fazla uzun sürmedi. Bilgisayar efektlerini de videolarında epeyce pozitif kullanan King, film yapımında post-production ve editing konusundaki yeteneklerini sergilerken esprili bir dil de kullandığı için en çok izlenen f

Zach King, 28 Aralık 2014 tarihinde Rachel King ile evlendi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Zafer Cilasun
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı