Z

Zeynep Tokuş

Zeynep Tokuş Biyografisi

Zeynep Tokuş, 1977 doğumlu oyuncu. Türkiye güzeli seçilmiş olan Tokuş, en yüksek rating’lerinden birini yakalamış “Deliyürek” dizisinde rol almış, 2007 nin çok konuşulan, popüler yarışması “Buzda Dans“da da birinciliği yakalamıştır.
Zeynep Tokuş, 1977’de Ankara‘da doğdu. Liseyi İzmir Özel Çakabey Koleji‘nde okuktan sonradan, girdiği Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümününden mezun oldu. Ankara Özel Stilistlik Okulu‘nu bitirdi.

1998 yılında, Star Tv‘nin düzenlediği Türkiye güzelik yarışmasında birinci seçildi. Türkiye güzeli olmasının ardındaki, Kenan İmirzalıoğlu‘nun başrolünde oynadığı “Deliyürek” dizisinde İmirzalıoğlu’nun sevgilisi rolüyle izleyici karşısına çıktı. Deliyürek’ten sonra Kavgacı Menekşe ve Tutsak Şehrin İnsanları dizilerinde de rol aldı.

4 sene evli kaldığı eşi Bülent Helvacı‘dan ayrıldıktan sonra, jinekoloğu Yüksek Dağ Nuhoğlu ile evlendi. Bir zaman arayla Vizontele ve Yazgı adlı sinema filmlerinde oynadı.

Özel hayatındaki problemleri nedeniyle, fazla sevilen “Çocuklar Duymasın” dizisinde, “Meltem” karakterini canlandıran Pınar Altuğ‘un diziden ayrılmasıyla, rolün yeni yüzü oldu. Birol Güven’le Özel hayatında problem yaşamayacağına dair anlaşma yaptığı söylentileri bir vakit gündemi meşgul etti.

Show Tv‘de yayınlanan, “Buzda Dans” yarışmasında, partneri Robert Beachamp ile birinciliği kazandı. Yarışmanın ortalarında olunan dönemde, bir gece, eşi Alp Nuhoğlu ve yarışmadaki partneri Beachamp ile gece klübü çıkışı sırasında Beachamp’ın kendine yakınlaşması, medyada büyük yer aldı. Yaşanan olayın ardındaki Tokuş yarışmayı terk etmek isterken, eşi Nuhoğlu ise basına şu açıklamayı yapıyordu;

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifBen doktorum. Kimin, ne olduğunu çok iyi biliyorum. Robert’in gay olduğu, konuşmalarından ve hareketlerinden muhakkak. Zaten sıradan bir erkeğin eşime o şekilde sarılmasına izin vermem. Robert’i niye kıskanayım ama? Buz pistinde Zeynep ile birbirlerine hayran hayran da bakabilirler… Bunda ne var oysa? Kız kıza bakışıyorlar işte…

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Zeki Alasya
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı