A

Ahmet Demircan

Ahmet Demircan Biyografisi

19 Temmuz 2017 tarihinde Afiyet Bakanı olarak görevlendirildi.

Ahmet Demircan, 13 Temmuz 1954 tarihinde Samsun‘da doğmuştur. Baba adı Mehmet Faik, anne adı Behiye’dir. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Samsun İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. . Samsun 1 No’lu Sağlık Durumu Ocağında 8 ay Pratisyen Doktor olarak çalıştıktan sonra benzer fakültede Genel Cerrahi İhtisası yaptı.

Ahmet Demircan, Zorunlu hizmetini, Muş D

Ahmet Demircan, askerlik hizmetini Sarıkamış Asker Hastanesinde Tabip Asteğmen olarak yerine getirdi. 1989-1995 Samsun Bafra Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

Rahat Partisi’nden 20. Dönem, Fazilet Partisi’nden 21. Dönem Samsun Milletvekili seçildi. 54. Necmettin Erbakan Hükümetinde Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 21. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi oldu.

Saadet Partisi ve Halkın Sesi Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

30 Eylül 2012 tarihinde 4. Büyük Kongrede AK Parti MKYK üyeliğine seçildi. Halen MKYK üyesi ve Siyasi ve Yasal İşler Başkan Yardımcısı olarak devir yapmaktadır.

İngilizce ve Arapça haberdar olan Demircan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım kadar Recep Akdağ Başbakan Tezgâhtar olarak görevlendirildi. Recep Akdağ’dan boşalan Sıhhat Bakanlığına Ahmet Demircan görevlendirdi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aslı Omağ
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı