A

Aleksey Igudesman

Aleksey Igudesman Biyografisi

Kemancı, müzisyen, besteci

Aleksey Igudesman, 22 Temmuz 1973 tarihinde St. Petersburg, Rusya’da doğmuştur. Annesi piyanist Nina Igudesman, babası kemancı Samuel Igudesman’dır. Leonid Igudesman (d.1954) adında kendisi gibi kemancı olan abisi vardır. Ailesi 1979 yılında Almanya‘ya göç etti. İngiltere‘de eğitimine 12 yaşında Surrey şehrindeki Menuhin Okulu’nda başladı ve sonradan Viyana Konservatuarı, Sahne Sanatları bölümünde okudu.

Aleksey Igudesman, İngiltere’ddi Menuhin Okulu’nda Hyung-ama Joo ile tanıştı. O günden beri dost olarak kaldılar.

New York Filarmoni ve Chicago Senfoni Orkestrası gibi dünyanın önde gelen orkestralarından bazıları IGUDESMAN & JOO ile “BIG Nightmare Music” gösterilerini sergilediler.

Aleksey Igudesman, 1999 yılında Hyung-ama Joo ile beraber “Igudesman & Joo” adlı müzik gurubunu kurdu.

2004 yılında, “A Little Nightmare Music” şovunu hazırladılar. O zamandan beri, ikili olarak ve solist olarak, dünyanın en büyük bacak ve festivallerinde oda ve senfoni orkestralarıyla sahne almışlardır.

Piyanist ve besteci Hyung-ancak Joo ile beraber New York Filarmoni ve Londra Filarmoni gibi ünlü orkestralar tarafından gerçekleştirilen eserlerle solist olarak ve dünya çapında oda topluluklarında yer aldı.

Hyung-ki Joo ve Aleksey Igudesman, John Malkovich ve eski James Bond, Roger Moore gibi aktörlerle UNICEF‘in takviye konserlerinde farklı alanlara yönlendirilmiş vesilelerle de bir araya geldi.

Aleksey Igudesman ve Hyung-ama Joo komedi’yi olağan müzik ve popüler kültür ile birleştiren eşsiz ve gülünç tiyatro gösterileri sunan iki klasik müzisyendir.

Hyung-ama Joo ve Aleksey Igudesman komedi’yi olağan müzik ve popüler kültür ile birleştiren eşsiz ve komik tiyatro gösterileri sunan iki olağan müzisyendir. YouTube’daki klipleri bugüne değin 35 milyonun üstünde rekor kırdı ve ikilisi fazla sayıda ülkede televizyonda gösterildi. Alışılmış konser salonlarında ve 18.000 kişilik kalabalıkların önünde stadyumlarda aynı derecede rahat performans sergilediler.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Levendoğlu

2011 yılının Yeni Yıl Gecesi, UNICEF yararına Viyana Konzerthaus sahnesinde dünyanın dört bir yanından 100 kemancının katılımı ile Hyung-oysa Joo ve Aleksey Igudesman en fazla “Dans Kemancıları” dünya rekorunu birlikte gerçekleştirdi.

Bir besteci olan Aleksey Igudesman, New York Filarmoni, Chicago Senfoni Orkestrası ve Seattler tarafından gerçekleştirilen parçaları yazdı.

15 Eylül 2017 tarihinde “Igudesman & Joo” adlı müzik gurubu olarak İstanbul’da Topkapı Aya İrini’de konser verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı