A

Ali Özgündüz

Ali Özgündüz Biyografisi

CHP İstanbul Milletvekilliği yaptı.

Ali Özgündüz, 10 Ekim 1965 tarihinde Iğdır, Tuzluca’da doğmuştur. Babasının adı Kibar, annesinin adı Solmaz’dır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Ali Özgündüz, sırasıyla İspirKüçükçekmece, Kayseri ve Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu.

İnsan hakları, adalet bağımsızlığı, us özgürlüğü ve hukuk devleti konularında fazla sayıda makalesi milli basında yayınlandı. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi konusunda çok sayıda seminere eğitimci ve hatip olarak katıldı.

10 Mart 2011 tarihinde en son tayin yaptığı Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevinden Milletvekili seçimlerine bulunma için istifa etti.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlere katılarak, 24.dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. CHP Grup idare heyeti ve TBMM Tüzük Komisyonu Üyeliği yaptı. Türkiye/Azerbaycan ve Türkiye-Irak Parlamentolararası Arkadaşlık Grupları üyesi ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu genel sekreteri görevlerinde bulundu.

16/17 Ocak 2016 tarihinde yapılan 35.olağan kurultayında 4.sıradan Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Ali Özgündüz, milletvekili adayı olmadı.

İngilizce ve Azerbaycan Türkçesi haberdar olan Ali Özgündüz, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kitapları :
2016 – 17/25 Aralık-Reza’nın “Rızası

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Atilla Koç
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı