A

Allen Hulsey

Allen Hulsey Biyografisi

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programındadır.

Allen Hulsey, 8 Şubat 1985 tarihinde ABD, New York, Rochester’de doğmuştur. Babasının görevi yüzünden 7-11 yaşları arasında çocukluğunu Türkiye’de Ankara ve Konya‘da geçirdi. O yüzden derhal Türkçesi . Bir süredir istanbul’da yaşıyor. Türkiye’den sonradan gittikleri Almanya’da babası onu yatılı okula vermiş. Almanya’da yatılı okul günlerinde gitara ve müziğe sevdalanmış. Liseyi ise çok daha uzak Dallas Texas’da bitirmiştir. ABD. Boston, Massachusetts‘te bir özel okul olan Berklee College of Music okulunda burslu okuyarak müzik eğitimi aldı ve 2006 yılında mezun oldu. Okul sonrası 2012 yılına dek New York’da müzisyenlik yapmış.

Boston’da, Çocuk Psikolojisi, Çocuklar için Müzik ve Edebiyat, 0-6 Yaş Arası Çoğitim almış. New York’ta 2006 yılından beri sürdürdüğü özel derslerinin yanı sıra, Kidville, Free To Be Under Three ve Hepburn Music School gibi New York’un en başarılı eğitim programlarında çocuklarla çalışmış.

New York’da yaşarken Berklee’de tanıştığı Emre Atabay’la beraber Muj grubunu kurdu. Bebekleri fazla sevdiği için doğum günlerinde onlara müzik yapmaya gidiyordu. Hem New York’ta Bowery Ballroom, Blender Theater, Webster Hall, Paperbox gibi yerlerde sahneye çıkıyordu. 2013 yılında tatil için istanbul’a geldiğinde İstanbul’da pek çok sahnede kendine yer bulmuş. Düş Kahvesindeki konserinde Gripin’den Birol Namoğlu, Kadıköy Shaft’ta sahne alırken Mabel Matiz eşlik etmiş.

İç çamaşırları ve çorapları hep siyah olan Allen Hulsey, mutlaka bileklik veya kendi yaptığı kolyen olduğu için Rolling Stones, Velvet Underground, David Bowie, Jimi Hendrix gibi rock yıldızlarının tarzından etkilendiğini belirtmektedir.

Türkiye’de en az 42 ilçe gezdiğini gösteren Allen Hulsey, çok Gezenler Kulübü’nün bir üyesi almak istiyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alexander Frei

Allen Hulsey, durmayı sevmeyenlerden. Yeninin ve farklının gerisinde. İyi de bir aşçı. Bu yüzden “Gourmet Guitar” konseptini hayata geçirmiş. Yemek ve müzik kültürünü bir arada harmanlayarak neşelendirici ve eşsiz etkinlikler yapıyor. Müzik ziyafeti ile ağız tadı zevkini birleştiren “Gourmet Guitar” etkinlikleri New York‘ta başlamış ve Amerikan futbolcularından, hokey oyuncularına; tasarımcılardan film prodüktörlerine; sanatçılardan belgeselcilere; borsacılardan müzisyenlere; avukatlardan çocuk eğitim kurumlarına gitmiş. Allen, her organizasyona özel olarak hazırladığı gurme menülerin gerisinde tatlıyla birlikte akustik gitar performansını servis ediyor ve gelenlere özel bir konser ziyafeti çekiyor. “İki yaşımdan beri yemek yemek yapıyorum desem abartmış olmam” diyor Hulsey, “çocuklarla ve yemekle aram iyidir!” “Bir dönem New York’ta restoranda çalıştım. Şeflik de dahil akla gelebilecek her işi yaptım diye de ekliyor.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sunmaya başladı. Türkiye’de hayatını sürdüren, ayrı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı