A

Arif Pamuk

Arif Pamuk Biyografisi

Derhal her evde bulunan Yâsin cüzü ve şifalı tümör kitabının yazarıdır.

Arif Pamuk, 1945 senesinde Giresun/Alucra ilçesine ast Yükselen köyünde doğmuştur. On yaşından itibaren Pamuk Hoca namıyla anılan babasının peşinden il il dolaştı. Gençlik yılları istanbul, Beykoz’da ağabeyinin yanına geçti. Orta öğrenimini yarıda bırakıp din öğrenimine ağırlık verdi. Ağabeyi Ali Pamuk, o dönemler Beykoz’da din görevlisi. Arif Hoca, İstanbul’a geldikten daha sonra ağabeyinin yönlendirmesiyle Fatih’te Medineli Hacı Osman Efendi’nin yanına ders almaya başlıyor. giderken okul tahsilini de dışarıdan tamamladı. İstanbul’un çeşitli camilerinde on altı yıl imamlık ve müezzinlik yaptı.

Ömrünün büyük bir kısmını bitkilere vakfetmiş bir din adamının şifalı bisinin nereden geldiğini kendi ağzından dinleyelim:tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif” Yanına din eğitimi gördüğüm Fatih dersiamlarından Hacı Osman Akfırat Efendi’ye şifa arayan hastalar gelirdi. O da bitkilerden çare reçeteleri yazardı. Köy çocuğu olduğum için bütün ot gibi yaşama bana tanıdık gelirdi. Onun reçetelerini anekdot almaya başladım. Merakım arttıkça bu, Hoca Efendi’nin de dikkatini çekti. Kütüphanesindeki bitki örtüsü üstüne olan tüm eserlerini bana hediye etti. Ben de İbni Sina, Davudi Antaki, Akil Murat, İbni Veteriner, Taberi ve Tarsusi gibi daha çoğu hekimin eserlerini inceledim.

Bitkilerin ” kocakarı ilaçları” biçiminde hafife alındığı dönemlerde tüm birikimlerimi okuyucularımla paylaştım. Sözün özü bu bilgiler bana ait değil; benim yaptığım bin sene önce yaşayan hekimlerle okuyucu arasında köprü olmaktır.”

Bitkilerle ilgili birincil eserini 1970’de çıkardı. sonradan peş peşe bu konuda halkımızın büyük talep gösterdiği eserleri yayınlanan Arif Pamuk, çok uzun emekler harcayarak hazırladığı eserlerini liyakatsiz birtakım insanların taklit ederek çıkarmaları sonucu bir müddet çalışmalarına ara verdi. Bugüne kadar şifalı bitkilerle ilgili 13, dini içerikli yüzlerce kitabı yayınlanan Arif Pamuk, piyasadaki yüzlerce kitaba kaynaklık etmektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Andy Serkis

Arif Pamuk’un az daha her evde, her camide veya Kur’an kurslarında onun bir eserine yüz yüze gelmek mümkün. Arif Pamuk, vaktinin çoğunu 1969’da kurduğu Pamuk Yayınevi’nde ve Hırka-ı Şerif Camii’nin arkasındaki evinin kütüphanesinde geçiriyor.

Arif Pamuk, evlidir. 4 çocuğu vardır.

Kitaplarından Bazıları :
2000 – Şifalı: Dualar Manevi Reçeteler
2005 – Şifalı Bitkiler ve Emraz
2006 – Üç Aylar Hikmeti ve Fazileti
2011 – Resulullahın Dilinden Surelerin Ve Duaların Fazileti
2011 – 99 Esma-i Hüsna Fazileti Ve Sırları
2013 – Dualı Tam Rüya Tabirleri Ansiklopedisi
2013 – Sifalı: Dualar Ansiklopedisi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı