A

Armağan Çağlayan

Armağan Çağlayan Biyografisi

Pop Star” adlı yarışmada jüri olarak tahsis alan televizyon programı yapımcısı, köşe yazarı.
Armağan Çağlayan, 8 Nisan 1966‘da Kocaeli’nin Hereke ilçesinde doğdu. Çocukluğu ve gençliği Hereke’de geçen Çağlayan, liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam etti. Ardındaki İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonradan benzer üniversitede İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı’nda doktora programına başladı.

Avukatlık stajını Kocaeli bürosunda tamamladıktan daha sonra kısa bir zaman aynı şehirde avukatlık yaptı. sonradan avukatlığı bırakıp İstanbul’a geldi. Kuruluş aşamasında Medyapım‘a girdi. Kısa sürede editörlükten genel müdür yardımcılığına dek yükseldi. 2006 yılında, 11 yıldır çalıştığı Medyapım’dan ani bir kararla ayrıldı. Burada çalıştığı süre her tarafında Bülent Ersoy Show, Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Baht Kapıyı Çalınca, Şahane Pazar, Kim 500 Milyar İster, Ünlüler Çiftliği gibi çoğu yapımda editoryal koordinatör olarak tahsis aldı.

Ekranlarda tanınması ise 2003 yılında “Pop Star” adlı yarışmada jüri üyeliği yapması başladı. Gerisinde Finansbank ve Avea gibi reklam filmleriyle, “Belalı Baldız”, “İmkansız Aşk” gibi dizilerde konuk oyuncu olarak görüldü. 20042005 yılları arasında Bağımsızlık Gazetesi‘nin Kelebek ekinde köşe yazısı yazdığı dönem yaptığı ilginç röportajlarla gündeme oturdu. Hürriyet Gazetesi ile başladığı yazarlık hayatına Esquire adlı dergide devam etti. bununla beraber Dishy dergisinde Tortu Takvimi adında bir köşe yazdı.

Armağan Çağlayan Medyapım’dan ayrıldıktan daha sonra Doğan TV bünyesinde D Production yapım şirketinde, prodüksiyonlardan sorumlu direktör olarak tayin almaya başladı. Benzer dönem Deniz Akkaya ile birlikte Top Model Türkiye, Büyük Teklif gibi programların yapımcılıklarını üstlendi. Yeniden bu dönem “Kendine Bir Yıldız Seç” adlı bir Stand Up gösteri hazırladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Anna Faris

2006 yılında Star TV’de “Son Ütücü” adlı programı hazırladı. Kısa sürede büyük bir izleyici kitlesi kazanan program, 2006 yılının Eylül ayında Ahmet Şimşek Koleji’nin düzenlediği “Medya Galibiyet Ödülü“nü almaya adalet kazandı. Benzer yılın sonunda Hediye Çağlayan’nın D Production’dan ayrılmasıyla program son buldu. 2006 yılından beri İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak İletişimde Yaratıcılık dersi vermektedir. 2007 Nisan ayında Türk Yürek Vakfı Ödülü bölge Armağan Çağlayan halen Osmantan Erkır‘ın hazırlayıp sunduğu “Pop Star Alaturka” adlı yarışma programında Ebru Gündeş, Orhan Gencebay ve Bülent Ersoy ile birlikte jüri görevini üstlenmektedir.

2014 yılının Şubat ayında Kanal D ekranlarında başlayan, “Star Işığı X Factor” adlı 2 milyon TL büyük ödüllü şarkı yarışmasında Ziynet Sali, Emre Kültürlü, Armağan Çağlayan ve Ömer Karacan Jüri üyeliği yapmaktadır. Yarışmanın sunuculuğunu ise Kadir Doğulu yapıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı