A

Aslıhan Karalar

Aslıhan Karalar Biyografisi

Aslıhan Karalar, 2017 yılı Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu ve Fransa‘nın başkenti Paris‘te yapılan “Best Model Of World 2017”de Türkiye‘yi temsil etti.
Aslıhan Karalar, 27 Nisan 1999 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Anne-babası elektrik elektronik mühendisi olan Aslıhan Karalar’ın annesi Çanakkale, babası ise Ankaralıdır. Bir erkek kardeşi vardır. İlkokul ve ortaokuldan daha sonra Bilkent Milletlerarası Laboratuvar Lisesi’nde Fransızca eğitim aldı. Londra‘daki King’s College‘da işletme bölümünde okumaktadır. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul’a gelip modellik eğitimi aldı.

Küçük yaşlardan itibaren 7 yıl piyano ve bale eğitimi bölge Aslıhan Karalar oyunculuğun yanısıra Fashion Week’te esas defilelerde modellik yapmayı da istemektedir.

Aslıhan Karalar, 2017 yılı Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu ve Fransa‘nın başkenti Paris‘te yapılan “Best Model Of World 2017”de Türkiye‘yi temsil etti.

İngilizce ve Fransızca bilen Aslıhan Karalar, bununla beraber lisanslı voleybol oyuncusudur.

Ömer Sabancı’nın ortanca oğlu Hakan Sabancı ile Nisan 2018 yılında birlikte oldu ama Mayıs 2018’de ayrıldı.

Aslıhan Karalar’ın oynadığı birincil dizisi Atv’de yayınlanan ve senaryosunu Melek Gençoğlu‘nun yazdığı, yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı “Şahin Tepesi” dizisinde Ezgi Görsöz karakterini canlandırırken, dizinin rollerini Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Murat Aygen, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner, Leyla Tanlar, Mustafa Mert Koç paylaşmıştır.

2019 yılının son aylarında vizyona girecek Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğindeki yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın yaptığı Diriliş Osman dizisinde Osman Bey karakterini Burak Özçivit canlandırırken, Aslıhan Karalar da Şeyh Edebali’nin kızı Malhun Hatun karakterini canlandıracak.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Diriliş Osman (Şeyh Edebali’nin kızı Malhun Hatun) (TV Dizisi)
2018 – Şahin Tepesi (Ezgi Görsöz) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alphan Yuvalı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı