A

Ayşegül Coşkun

Ayşegül Coşkun Biyografisi

Ailenin en minik kızı olan Ayşegül Coşkun, 17 Haziran 1985 tarihinde emniyet görevlisi ve müzisyen bir babanın kızı olarak İstanbul Beyoğlu’nda dünya’ya geldi.

İlkokul’a Cihangir Firuza İlköğretim okulu’nda başladı ve sonradan Sarıyer’e taşındı. İlkokulun bir kısmını ve Ortaokulu Kocataş Barbaros İlköğretim okulu’nda ve lise eğitimini ise Sarıyer’de tamamladı. Okul dönemi baştan başa her sene, icra edeceği mesleğin ilk adımlarını, gittiği her okulda, müzik faaliyetlerinde, hep en ilk kez yer alarak attı. Müzik kulağı, babasının üflemeli enstrümanlarına verdiği nefeslerle doluydu ve bu özelliği ilerleyeceği yolda önünü açmış oldu.

Ailesinin tavsiyesi üzerine 2005 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2 yıl banka’da ve 3 yılda özel sektörde muhasebecilik yaptı. Son çalıştığı yerde patronuna sinirlenerek bir şarkı yazdı ve diğer bir şarkı daha derken şarkı sözü yazmaya ve bestelemeye başladı. Artık kendisinin sonunda tam anlamıyla müzikle uğraşması gerektiğini anlayan Ayşegül, gitar kursuna gitmeye karar verdi. Şan, piyano ve dans eğitimi aldı. Kursta tanıştığı bir arkadaşıyla yıllarca birlikte çoğu yerde sahne aldı.

Profesyonel incelemeler namına kendine ait bestelerden başlangıçta 2014’te “Gerçeğim Seninle”nin aranjesini Alican Genç’e yaptırarak başladı. “Gerçeğim Seninle” Sekiz Müzik etiketiyle çıktı. Ama klipsiz olarak yayınlandı.

Sonraki projesinde yeniden laf – müzik kendine ait olan “Cuk” adlı hareketli şarkısı, Bahadır Tatlıöz aranjörlüğünde ve klip yönetmenliğinde ilk video klibi olarak yayınlandı.

daha sonra kursta tanıştığı arkadaşının kurduğu müzik şirketi olan Ayor Müzik’le anlaşma yaparak DMC Müzik ile laf ve müziklerini kendisi yaptığı Vur Dizine, Duvardaki Gülüşler, Liman ve Deniz Ol Gel şarkılarını ortak bir şekilde yayınladı.

2019 yılı Şubat ay’ında şarkılarıyla ivme kazanan sanatçı Ayşegül Coşkun, Dünyaca tanınmış İran’lı fazla kayda değer oyuncularla birlikte “Motreb” adlı film projesinde başrol olarak yer aldı. Ayşegül film için 2 ayda Farsça öğrendi. Film’de ayrıca Farsça hem Türkçe konuştu. Film için 2 şarkı sözü yazdı ve besteledi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Arvo Part

40 takvim oyunculuk hayatında öncelikle şarkı söyleyen usta oyuncu Parviz Parastouei ile “Ah Benim Canım – In Sedaye Mane” şarkısı’nda birlikte düet yaptı. Ayşegül’ün Türkçe kısmının sözünü yazdığı “Ah Benim Canım” ve sözünü ve bestesini kendi yaptığı ” İlahi Felek” şarkılarıyla ve İhtişamlı sahne bölümlerindeki sesiyle Ayşegül filme damgasını vurdu. Çekimler 2 ay sürdü ve İstanbul’da yapıldı. 2019 Kasım ayında yayınlanan film, İran’da İran tarihinin en fazla gişe yapan filmi olarak tarihin rekorunu kırdı. Dünya’da birçok festivalde yer alan Motreb filmi ve oyuncuları için Kanada, İngiltere, Amerika, Almanya, Hollanda gibi birçok ülke ve şehirlerde kırmızı halı törenleri yapıldı. Halkın ve basının yoğun ilgisiyle karşılaşan Ayşegül herkes göre fazla sevildi. Çoğu ülkedeki konserler vermeye hazırlanıyor.

sosyal ağ hesapları
Instagram: aysegulcoskun
Twitter : aysegulmusic
Facebook: aysegulcoskun

Diskografi :
2014 – Gerçeğim Seninle (Sekiz Müzik)
2015 – Cuk (Doğan Müzik)
2017 – Vur Dizine (AYOR MÜZİK)
2017 – Duvardaki Gülüşler (AYOR MÜZİK)
2018 – Liman (Doğan Müzik)
2019 – Deniz Ol Gel (AYOR MÜZİK)
2019 – İlahi Alın Yazısı (AYOR MÜZİK)
2020 – Ah Benim Canım – In Sedaye Mane (Motreb Filmi Şarkısı) (KAREN FİLM)

Filmografi
2020 – MOTREB /Enstrüman Çalan Kimse (Nazan) (Sinema Filmi (IRAN-TÜRK yapımı) )

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı