A

Aysel Uçkan

Aysel Uçkan Biyografisi

Aysel Uçkan, 2018 yılı itibariyle Galatasaray Spor Kulubü Futbol takımının atletik performans departmanında tahsis yapmaktadır.

Aysel Uçkan, 1995 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde doğmuştur. Babası Kıbrıs Lefkoşa’lı spor adamı Salahi Uçkan’dır. İlk ve orta öğrenimi KKTC.’de Yakın Doğu Koleji’nde tamamladı. sonradan İngiltere’ye Galler’deki Swansea Üniversitesi Spor ve Alıştırma Bilimleri Bölümü’nü 2013- 2015 yılları aralarında okudu. Arkasında 2016 – 2017 yılları arasında İskoçya Glasgow Üniversitesi Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Aysel Uçkan İngiltere Premier Lig ekibi Swensea City Futbol Kulübü kadın futbol takımında Ağustos 2015 – Mart 2016 tarihleri arasında bir sezon maç ve performans analisti olarak çalıştı. Eylül 2016 – Eylül 2017 tarihleri aralarında da Glasgow Üniversitesi Spor Bilimleri ve Sporcu Sağlığı üstüne yüksek lisans yapmıştır.

Aysel Uçkan, 2017 yılının Ekim ayından beridir de Galatasaray Futbol Akademisi‘nde tahsis yapıyor. Galatasaray Spor Kulubü Futbol takımının atletik performans departmanında ödev yapmaktadır.

Aysel Uçkan, 2014 yılında Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, hem IPC ile şampiyona organizasyonunda ayrıca de Türkiye Milli Takımı’nın tercümanı ve danışmanlığı görevini üstlenmiştir. Keza Swansea takımının performans testlerinde yer alarak Premier Lig futbolcuları ve spor bilimcileriyle bire bir çalışmıştır. Birleşmiş Krallık çapında sürdürülen biyomekanik alanında binlerce çocuk üstünde yapılan bir araştırmada da tayin almıştır.

2018 yılında Galatasaray Futbol A Takım antrenmanına Fatih Terim’in isteği ile katılmıştır.

Uzun yıllar yüzme sporu ile uğraşan Aysel Uçkan, KKTC rekorları ve Türkiye şampiyonalarında birçok derece elde etmiş, yüzme sporunun yanı sıra fitness ve atletizmle de uğraşmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Abbie Cornish
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı