S

Doç.Dr.Sema Turan

Sema Turan Biyografisi

Ankara Şehir Halkı Hastanesi yoğun bakım uzmanı olan Doç. Dr. Sema Turan, Sıhhat Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

Sema Turan, 1972 yılında doğmuştur. Bütün adı Sema Kultufan Turan’dır. 1990 – 1996 yılları aralarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyup 1996 yılında mezun oldu. 1997 – 2001 yılları aralarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Hızlı Derlenme Duyu Yitimi Tekniğiyle Açık Yürek Cerrahisinde Remifentanil ve Fentanil’in Postoperatif Ağrı ve Derlenme Üstüne Etkileri” adlı tezini tamamlayarak uzmanlık eğitimini tamamladı.

Ankara’da Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniğinde Uzm. Dr. Olarak tahsis yaptı.

Doç. Dr. Sema Turan, 2018 yılından itibaren Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Akciğer Nakli Anestezisti Ve Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Sema Turan, 2012 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Yoğun Bakım İdari Ve Eğitim Sorumlusu olarak devir yapmaya başladı. 2019 yılından itibaren Ankara Şehir Halkı Hastanesinde yoğun bakım uzmanı olarak çalışmaktadır.

Doç. Dr. Sema Turan’ın 14 adet makalesi Milletlerarası hakemli dergilerde yayımlanmıştır.

Doç. Dr. Sema Turan, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Durumu Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Durumu Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. daha sonra ise Sağlık Durumu Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Afiyet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Üyesi olduğu Kuruluşlar :
Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sezai Temelli
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı