E

Erhan Çelik

Erhan Çelik Biyografisi

Erhan Çelik, 2 Eylül 1972 tarihinde Ankara, Polatlı’da doğmuştur. İlkokulu Polatlı’da okudu. Ortaokulu ve liseyi de Polatlı’da bitirdikten sonradan üniversitede işletme tahsili gördü.
90’lı yılların başında Po. Orada haber sunmaya başladı.

1996 yılında TGRT Ankara Haber Bürosu’nda polis-adliye, gece muhabiri olarak işe başladı. sonradan Reha Muhtar ekibinde Show TV Ankara Haber Bürosu’nda çalıştı. Bu sırada Ankara Kocatepe’de Aczmendilerin yaptığı eylemi çekti. Sonra haberin yazılmış kısmını yapan müdürlerinin yüzünden canlı yayında Reha Muhtar göre Show TV’den kovuldu. İşsiz kalmışken gidip askerliğini yaptı.

2000 yılında Kanal 7’ye geçerek “Bu Dek Olur” diye bir “reality show”, “İskele Sancak” programı’nı ve Ahmet Hakan’ın yerine belli başlı haberi suörevine devam etti. sonradan 12 Nisan 2013 tarihinde Habertürk‘de çalışmaya başladı. Eski spikerlerden Jülide Gülizar’dan diksiyon ve spikerlik üzerine dersler aldı.

Show TV’de Basın Kulübü programı’nı ve Ana Haber Bülteni’ni sundu. 1 Ocak 2014 tarihiden itibaren de itibaren Habertürk Tv Genel Yayın Yönetmenliği görevine atanmıştır. Bu görevinin yanısıra Show Haber’in Genel sorumluluğunu sürdürmeye devam edecektir.

8 Temmuz 2014 tarihinde Show Haber’in Genel sorumluluğunu sona erdirdi. Habertürk Tv Genel Yayınlama Yönetmenliğine devam etti. 05 Ocak 2015 tarihinde bu görevden de istifa etti.

Erhan Çelik, ilk eşi Avukat İlknur Türker’den Kayra Erhan Çelik (d.2 Nisan 2010) adında bir çocuğu vardır. 2013 yılında boşandılar.

Erhan Çelik, 28 Eylül 2014 tarihinde şarkıcı Gülben Ergen ile İzmir‘in Selçuk ilçesinin Şirince köyünde evlendi. Kasım 2016 ayında boşanacaklarını açıkladılar. 6 Aralık 2016 tarihinde Küçükçekmece Adliyesi’nde görülen boşanma davasında tek celsede boşandılar.

27 Temmuz 2016 tarihinde TRT ile anlaşarak TRT1 belli başlı haberi sunmaya başladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Erdoğan Bayraktar

27 Temmuz 2016 itibariyle TRT 1 kanalının başlıca haberlerini sunan Erhan Çelik 6 Ekim 2017 tarihinde TRT’den ayrıldığını açıkladı.

Erhan Çelik, CNN Türk‘ten ayrılan Nevşin Mengü‘nin yerine akşam bültenini sunacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı