E

Erkan Şahin

Erkan Şahin Biyografisi

Erkan Şahin, 9 eylül 1986 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İlkokulu Pereja İlköğretim Okulunda okudu. Ortaokul ve liseyi ise Bahçelievler Süper Lisesinde tamamladı. Okulun futbol takımında ve Galatasaray Spor kulübün’de beş yıllık bir futbol hayatı oldu, sağlık sorunlarından nedeniyle futbol hayatına son vermek zorunda kaldı.
2005 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve Eskişehir’e gitti. Mektep bitince İstanbul’a geri döndü. 2010 yılında Best Model Of TURKEY yarışmasına girdi. Bu yarışmada Avrupa Kültür Başkenti Kralı seçildi. Yarışmadan daha sonra Uğurkan Erez ajansında çalışmaya başlayarak Güvey, Tween, Avva, Niyazi Erdoğan, Faruk Saraç gibi markaların defilelerinde ve yurt dışı fuar defilelerinde atama aldı.

Erkan Şahin, Müjdat Gezen ve Işık Halkası Algan’dan oyunculuk eğitimleri aldı. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında “Sultanın Sırrı” adlı sinema canlandırarak yapmıştır. Bu filmde Mark Dacascos, Şerif Sezer, Zeynep Beşerler, Burak Sergen, Sinan Albayrak da rol almıştır.

Oyunculukta Kenan İmirzalıoğlu, Cem Yılmaz ve Tarık Akıcı gibi isimleri örnek aldığını söyleyen Erkan Şahin, manâsız zamanlarını kitap okuyarak yüzerek ve spor yaparak değerlendirmektedir.

2014 yılı Kasım ayında Show TV’de yayınlanmaya başlayan, Türker İnanoğlu yapımcılığında Erler Filmin yaptığı “Roman Havası” adlı dizide Erkan Şahin, Kerem rolünü canlandırırken, başrolü Oya Başar, Levent Ülgen, Cezmi Hakim, Petek Dinçöz, ve Günay Karacaoğlu paylaşmaktadır. Dizide hem İlhan Daner, Lalizer Kemaloğlu, Boğaç Aksoy, Gökhan Şahin, Gülay Baltacı, Ay Işığı Ar, Hakan Dülger, Çiğdem Aygün, Şampiyon Erdal, Goncagül Narlı ve Mesut İzgi gibi sanatkâr isimler yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Roman Havası (Kerem) (dizi)
2010 – Sultanın Sırrı (Sinema filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Emir Sevinç
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı