E

Esra Ceyhan

Esra Ceyhan Biyografisi

Televizyon programcısı ve sunucu

Esra Ceyhan, 1969 yılında istanbul’da doğmuştur. Asker olan babasının görevi sebebiyle çocukluğundan beri çoğu şehir halkı değiştirdi. En fazla da Bursa ve Diyarbakır‘da yaşamış. Bursa’da başladığı ilkokulu Diyarbakır’da bitirdi. Ortaokul ve liseyi tekrar Bursa’da okudu. 1986 yılında istanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazandı. Böylece Bursa’dan İstanbul’a geldi.

1988 yılında üniversite ikinci sınıf öğrencisiyken bir davette Halit Kıvanç‘la tanıştı. Televizyonculuk hayatı da bu tanışma ile başladı.

Üniversitede okurken TRT’de çalışmaya başladı. ‘TRT’e çalıştığı yıllarda Halit Kıvanıç‘n öneri etmesine karşın kamera önüne geçmeyen ve kamera arkasını öğrenmeye çalışan Esra Ceyhan egzersiz hayatına verdiği aradan daha sonra Flash TV‘e bu defa kamera önünde seyircilerle buluştu. ‘TRT’e ağırlama ve eğitim kültür drama programlarında yönetmen yardımcısı olarak programların hazırlanışı hakkında deneyim kazandı.

1996 yılında televizyonda ilk kamera önüne çıkmaya HBB televizyonunda “İkiden Dörde” isimli gündüz kuşağı kadın programıyla başladı. sonradan da 1997 yılında Atv’ye geçerek sekiz buçuk yıl “Esra Ceyhan’la A’dan Z‘ye” isimli programını sunmuştur. Aynı programına bir sezon TV 8 ‘de de devam etmiştir.

Sabaığı yaptı. sonradan da Posta gazetesinde yazdı. Bir zaman sonradan Kanal D’de “Esra Ceyhan’la” isimli programı yapmaya başlamıştır. 2009 yılında TRT’ye transfer olmuş ve “Esra Ceyhan’la Yaşam” adlı gündüz programını yapmıştır. 5 ay yaptığı program sona erdirildi.

Esra Ceyhan’ın, “Cey Yapım” adında bir yapım şirketi de vardır.

2012 yılında Kanal 7 ekranında “Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye” programı ile her tarafta izleyici karşısına çıktı.

Esra Ceyhan, 1992 yılında diş hekimi Barbaros Ceyhan ile evlendi. 17 sene daha sonra 2009 yılında boşandı. Ayşe (d.2006) adında bir kızı vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Erhan Baytimur

Türk mutfağından örneklerle hazırladığı bir yemek yemek kitabı yazdı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı