G

Gürkan Kubilay

Gürkan Kubilay Biyografisi

Gürkan Kubilay, 1962 yılında İzmir’de doğmuştur. 1980 yılında İzmir Atatürk Lisesinden mezun oldu. 1986 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1991 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden İç Hastalıkları Uzmanlığı ihtisasını tamamlayarak mezun oldu.
Gürkan Kubilay, 1994 yılında Çin’in başkenti Pekin‘de Akupunktur eğitimi aldı. Akupunktur eğitimi Sağlık Durumu Bakanlığından onaylandı. 1997 yılında Çin’de, 1998 yılında Brezilya’da, 1999 yılında Amerika’da ve 2000 yılında Fransa’da Dünya Akupunktur Kongrelerine katıldı.

1993 yılından itibaren Obezite tedavisi üzerine çalışmaktadır. Hastalarına, diledikleri bütün besinleri, istediği kadar yemelerini karşılayan ve İnsülin Direnç’lerini çare ederek, çok uzun yıllar korumalarını sağlayan çok özel sistemini başarı ile uygulamaktadır.

İç Hastalıkları Uzmanı olması nedeniyle, riskli hastalıklar olan şeker hastalığı, hipotiroidi, kalp, koroner damar hastalığı, hipertansiyon ve astım gibdüzenlerinin sağlanması konusunda çalışmaktadır.

Düzenli olarak İç Hastalıkları kongrelerine katılmakta olan Gürkan Kubilay, 14-18 Ekim 2015 tarihinde Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği göre Sueno Deluxe Otel & Kongre Merkezi Belek, Antalya’da yapılan 17. Ulusal İç Hastalıkları Kongresine de katılmıştır.

Kanal D’de yayınlanan Zahide Yetiş ile birlikte Aytuğ Kolankaya’nın sunduğu “Doktorum” programında 2009 – 2011 yılları arasında 2 sene, her 2 haftada bir pazartesi günleri “Dinç Zayıflama” konusunu anlatmış, ülkeyi “İnsülin Direncine Tabi Obezite” konusunda uyarmış ve bilinçlendirmiştir.

2011 yılının Ağustos ayında, ATV kanalında, “Dinç Ramazan Beslenmesi” üstüne ve her gün öğleden sonradan 1 saat yayınlanan bir program yaptı.

TNT kanalında, 4 ay, her sabahtan, “Dr.Gürkan Kubilay İle Afiyet” programını yaptı.

Hem spor yazarı olan Gürkan Kubilay, 1998 yılında Türk futboluna istatistiki verileri ve bilgisayarlı maç analizini getiren kişi olmuştur. Ersun Yanal, Fatih Terim ve Şenol Güneş’in milli ekip teknik direktörlüğü yaptığı dönemlerde, karşı taraf Avrupa milli takımlarının analizlerini hobi olarak yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Giourkas Seitaridis

Fotomaç gazetesinde spor yazıları yazmakta olan Gürkan Kubilay, ayrıca
LİG TV’ de 6 yıl ( Futbolmatik ) programını,
SHOW TV’ de de 3 sene ( İddialı Yorum ) programını,
TRT 1′ de 1 sene( İLERİ 3’lü ) programını
TRT Anadolu ve TRT HD kanalında 1 sene (Futbol Herşeye Layık ) programını
TNT kanalında 1 yıl ( 90+1 ) programını
TRT Spor ‘da ( Teknik Analiz ) programını yapmıştır.
keza UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçlarının yorumculuğunu yapmaktadır.

TRT Spor‘da yayınlanan “Stadyum” programında yorumcu olarak görev yapan Mustafa Denizli Galatasaray’a teknik direktör olmasının arkasından yerine 05 Aralık 2015 tarihinde Gürkan Kubilay yorumcu olarak getirildi. TRT 1‘de Cumartesi ve Pazar akşamları yayınlanan Ersin Düzen‘in sunuculuğunu yaptığı “Stadyum” programında eski futbolcu Hakan Ünsal ile birlikte yorumculuk yapacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı