K

Kaan Terzioğlu

Kaan Terzioğlu Biyografisi

Kaan Terzioğlu, Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Kaan Terzioğlu, 1968 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Muhterem Kaan Terzioğlu’dur. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu.

Kaan Terzioğlu, profesyonel meslek hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de bağımsız yoklama uzmanı ve mali müşavir olarak başladı. 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Data Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

1999-2012 yılları aralarında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Taktik Ekip Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satmak Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir.

2012 yılında yeniden İstanbul’a yerleşen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Idare Heyeti Üyesi olarak ödev yapmıştır.

Kaan Terzioğlu, sistem entegratörü Bimsa, Türkiye’nin göze çarpan elektronik ticaret platformlarından Kliksa, önde gelen yaşam sigortası şirketi Avivasa, Türkiye’nin en büyük hap şirketi Abdi İbrahim, reformcu gayrimenkul geliştiricisi Nef, global bir lojistik şirketi olan Karınca, Ankara’nın en büyük özel hastanesi olan Güven Hastanesi ve telekomünikasyon yazılım şirketi PiWorks gibi dikkat çeken firmalarda danışma kurulu üyelikleri yaptı.

Kaan Terzioğlu, 31 Ocak 2015 tarihi itibariyle Turkcell Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Süreyya Ciliv’in yerine 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Kaan Terzioğlu, gazeteci yazar Tulu Gümüştekin ile evli idi; eşi karaciğer kanseri nedeni ile çare görmekte iken tatilini geçirdiği Sardunya Adası’nda 2 Ağustos 2015 tarihinde hayatını kaybetti.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kamuran Akkor
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı