K

Kemal Doğulu

Kemal Doğulu Biyografisi

Tasarımcı, Pop ve elektronik müzik şarkıcısı, fotoğrafçı, menajer

Kemal Doğulu, 14 Ekim 1979 tarihinde Mersin’de beş çocuklu bir ailenin 1 numara oğlu olarak doğmuştur. Biri kız 5 kardeşin en büyüğüdür. Oyuncu Kadir Doğulu kardeşidir. Annesi ev kadını, babası Rasim Doğulu emekçi emeklisi idi. Babalarının hedeflemek için ABD’ye gitmesiyle de erken yaşta yükümlülük altına girip çocuk yaşlarda meslek hayatına atıldılar. Kemal Doğulu yaz aylarında bisikletçide, bakkalda çalıştı.

Kemal Doğulu’nun esas gerçek dışı iyi bir kadın kuaförü yaşta annesinden kuytu evde kız kardeşinin saçlarını keserek işe başladı. 12 yaşına geldiğinde artık Mersin’de kuaför olan kuzeninin yanında çıraklık yapmaya başladı.

Hayatı istediği gibi sürerken amcasının zoruyla İmam Hatip’e kaydoldu. Arapça ve Kur’lahza derslerinde başarılı olamadı. Ailesinden kuytu Anadolu Lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bölümünü kazanarak İmam Konuşmacı’cilt ayrıldı.

Lise bittikten sonra kazandığı Urfa, Harran Üniversitesi’nde Pazarlama Bölümü’nü okumaya başladı. 2 sene daha sonra mektep bitmeden dönmek zorunda kaldı. Amerika’daki babasının yanında gitmek için vize olmak maksadıyla İstanbul’a gitti. Vize sırasını beklerken de istanbul’da Kuaför dükkanı olan kuzeni Akıllı Doğulu’nun salonunda çalışmaya başladı. İşe çıraklıktan başlayıp geliştirdi.

Orada moda dergilerine saç tasarımları yapmaya başladı. Makyaj da yapmaya başladı. Paris’te bir kozmetik firmasınalzemesi aldı ve bu işe girişti. Zamanla halk müziği yaptığı makyajları beğendi. Ve sıra fotoğraf çekmeye geldi. İlk çektiği fotoğraflar Elle dergisine moda sayfalarında yayınlandı. Bu işlerde kendini ilerletti. Tüm bunların arkasında hepsinin tamamlayıcısı olan imaj danışmanlığı geldi.

Uzun vakit sanatçıların imaj makerlığını, makyözlüğünü, kuaförlüğünü, fotoğrafçılığını ve modelistliğini yaptı. Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gökhan Itina, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi isimlerin imajlarını baştan aşağıya tasarladı. Fotoğraflarını çekti. Klip yönetti.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Katie Price

2004 yılında New York Fashion Week’te Bahar Korçan ve Michael Kors defileleri için saç-makyaj yaptı.

2006 yılında Hande Yener ile tanıştı ve Hande Maxi adlı singlelın fotoğrafçılığını ve imaj markerlığını yaptıktan daha sonra bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi. Bir gün Hande Yener’in konserine kendi vokalisti gelmeyince onun yerine vokalist oldu. Bu Nedenle de şarkıcılığa başlamış oldu.

2008 Yılının Ocak soundlu maxi single çıkardı.

2014 Temmuz ayında İstanbul, Nişantaşı’n’da bir kuaför salonu açtı.

Kemal Doğulu, 2014 yılının Eylül ayında başlayan ve Öykü Serter’in sunuculuğunu Uğurkan Erez ile beraber yaptığı “Bu Stil Benim” adlı müsabaka programında İvana Sert, ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri görevi yaptı.

7 Aralık 2014 tarihinde “Bu Stil Benim” adlı yarışmaya Metin Arolat davetli jüri üyesi olarak katılırken Emine Ün de şarkıları ile geceye renk katacak.

2015 yılı ocak ayında Tv8 kanalında başlayan ve Hikaye Serter’in sunuculuğunu yaptığı 2.sezon “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programında Uğurkan Erez, İvana Sert, ve Nur Yerlitaş ile birlikte jüri görevi yaptı.

Acun Ilıcalı’nın televizyon kanalı Tv8’de, Temmuz 2015 tarihinde başlayacak olan “Durma Dans Et” adlı dans yarışmasında Tuğba Karaca sunuculuk yapacak. Programın jüri üyeleri ise Kemal Doğulu, Edis Görgülü, Cemre Kemer ve Neslihan Önder olacak.

31 Ağustos 2015 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan ve 25 Aralık 2015 tarihinde biten İşte Benim Stilim All Star yarışmasının finalinin arkasında Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu jüri görevinden ayrıldı.

Kemal Doğulu, 15 Haziran 2016 tarihinde evinden çıkarken merdivenlerden düşerek yaralandı, konut sahibi tarafından kanlar içinde yerde bulundu ve Taksim Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Karl Landsteiner

21 Kasım 2016 tarihinde başlayan “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışması Tv8 ekranlarında yayınlanacak ve sunuculuğunu yine Hikaye Serter‘in oluşturacağı yarışmanın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, İvana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez olacaktır. Davetli jüri olarak Kerimcan Durmaz haftanın bir günü yarışmada olacak.

Albümleri :
2008 – 1 Yerde
2009 – Kemal Doğulu 2
2010 – Ters Köşe
2011 – 4.Kemal
2012 – Aşk Kabul Ederse
2015 – Şehvetli

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı