K

Ken Hu

Ken Hu Biyografisi

İş adamı, üstteki düzey yönetici, CEO

Ken Hu, Huawei’nin dönüşümlü CEO ve HRC Başkanı olarak tayin yapmaktadır.

Ken Hu, 1968 yılında Çin’de doğmuştur. Başlıca adı Hu Houkun’dur. Çin‘in Hubei eyaleti, Wuhan, Hongshan Bölgesi, Guanshan Subdistrict’de bulunan Huazhong Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden 1990 yılında mezun olmuştur.

Ken Hu, üniversitesinden mezun olduğunda Çin‘in Shenzen şehrinde bulunan Huawei şirketinde çalışmaya başladı. Ken Hu, sonra Huawei’nin Çin Pazarlama ve Satmak Departmanı Başkanı, Latin Amerika Bölgesi Başkanı, Global Satmak Bölüm Başkanı, Satmak ve Hizmet Sorumlusu, Strateji ve Pazarlama Sorumlusu, Global Siber Emniyet ve Kullanıcı Gizliliğini Koruma Komitesi (GSPC) Yönetim Kurulu Başkanı, Huawei ABD Idare Heyeti Başkanı, Idare Heyeti Başkan Vekili görevlerinde bulundu.

Ken Hu, 2011 yılından Mart 2018 ayına kadar Huawei‘de dönüşümlü CEO olarak ödev yaparken Bu görevinde, şirket çapında iş geliştirme ve idare optimizasyonundan sorumluydu. Keza önderlik ve organizasyonel gelişimden sorumlu olduğu Huawei’nin İnsan Kaynakları Komitesine başkanlık etti.

Ken Hu, Dünya Idareli Forumu (WEF) Dijital İletişim Endüstrisi Yönlendirme Komitesi üyesi ve Teknoloji Öncüleri Tercih Komitesi üyesidir.

Telekom sektöründe 30 yıla yakın deneyime sahip olan Ken Hu, Huawei’nin dönüşümlü CEO ve HRC Başkanı olarak devir yapmaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Kaiser Wilhelm-II
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı