K

Kerem Bursin

Kerem Bursin Biyografisi

Kerem Bursin, 4 Haziran 1987 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Soyadının doğrusu Bürsin. Amerika‘da (ü) olmadığı için (u) oluyor. Bir ablası vardır. 2000 yılında babasının işleri dolayısıyla önce İskoçya (Edinburg), Endonezya (Medan, Cakarta), Birleşmiş Arap Emirlikleri (Abu Dabi, Dubai), Türkiye (Ankara,İstanbul), Malezya (Kuala Lumpur), en sonunda da ABD (Teksas, Boston, Los Angeles) gibi ülkelerde yaşadı
2002 yılında on beş yaşındayken ABD’ye taşınıp Teksas‘a yerleşti. Lise yıllarında arkadaşlarıyla bir Rock müzik grubu kurdu Teksas’ta birçok konser verdi. Liseyi Teksas’da bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Boston‘a taşındı ve Emerson College’da oyunculuk eğimi aldı. Üniversite bittikten sonradan da Los Angeles‘a taşındı oyunculuk yapmaya başladı. Her yıl yaz tatillerinde Türkiye’ye anneannesinin yanında geldi.

Carolyn Pickman ve Eric Morris‘ten iki sene oyunculuk eğitimi aldı. Kuzeninin düğünü için istanbul’a geldiğinde Hedef Sökmen ile tanıştı ve Kerem Bursin, Gaye Sökmen Ajans’la anlaşarak Türkiye’de de oyunculuk yapmaya başladı.

Kerem Bursin, Loa konuşmuştur :

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifLos Angeles‘ta da çok mutluydum. Ama diyelim ama “audition” a (oyuncu seçimine) gidiyorum. Amerikalı gibi konuşuyorum fakat “Ben Kerem Bürsin” diyorum, herkes şaşırıyor. Türk olmama da şaşırıyorlar. Her seferinde Türkiye muhabbeti başlıyor. Yanlış anlaşılmasın, Türk olmam onlara ayrı ve çekici de geliyor. Lakin ilk soruları “Peki Türkiye’de ne yaptın? Hangi projelerde rol aldın?” oluyordu. Yok diyorum, ben defalarca buradaydım. Burada okudum, yaşadım… O anda sihir bozuluyor yani ilgileri azalıyor. Çünkü Los Angeles’ta öyle çok oyuncu var fakat; hepsi yetenekli hepsi yakışıklı. Yedi milyon karakter sektörden bahsediyorum. Daima çeşitlilik arıyorlar. Yoksa benim de en büyük hayalimdi Hollywood‘daki Türk oyuncu elde etmek.”

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ken Hu

2 Temmuz 2013 tarihinde başlayan “Güneşi Beklerken” adlı gençlik dizisinde Kerem Bursin, başrolleri Emre Kınay, Hande Doğandemir ile paylaştı.

2014 yılında yönetmeni Çağan Irmak olan “Unutursam Fısılda” isimli filmde Kerem Bursin, Hümeyra, Mehmet Günsür, Farah Zeynep Abdullah ve Işıl Yücesoy ile birlikte oynadı.

Keza 2014 yılında “Haysiyet Meselesi” adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Yasemin Allen ile başrolleri paylaştı.

Ocak 2015 yılında ise Mavi Jeans’ın, reklamlarında oynadı.

2017 yılında gösterime giren ve başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin’in oynadığı “Günaydın Sevgilim” adlı sinema filminin yönetmenliğini Ali Bilgin (yönetmen)yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Can Feda (Sinema Filmi)
2017 – Günaydın Sevgilim (Sinema Filmi)
2016 – Bu Kent Arkandan Gelecek (Ali Smith) (TV Dizisi)
2014 – Haysiyet Meselesi (Yiğit) (TV Dizisi)
2014 – Unutursam Fısılda (Erhan) (Sinema Filmi)
2014 – Ulan İstanbul (Yiğit) (TV Dizisi)
2013 – Güneşi Beklerken (Kerem) (TV Dizisi)
2013 – The Living Dead (Sinema Filmi)
2013 – Palace of the Damned (Adam) (Sinema Filmi)
2010 – Sharktopus (Andy Flynn) (TV Filmi)
2010 – Kiss of Death (Sinema Filmi)
2008 – Killian (Lennox) (Sinema Filmi)
2007 – The Architec (Craig Belmont) (Sinema Filmi)
2006 – Thursday -1 (Grauss) (Sinema Filmi)
2006 – Rozar Man (Macalester) (Sinema Filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı