N

Nejat Uygur II

Nejat Uygur II Biyografisi

2016 yılında Kaçma Birader” filminde oynadı.

Nejat Uygur II, 1996 yılında istanbul’da doğmuştur. Dedesi rahmetli tiyatrocu Nejat Uygur, babası Behzat Uygur, annesi Çiğdem Uygur’dur. Ailece aslen Kilis’lilerdir. Ahmet Uygur, Süheyl Uygur, Süha Uygur, Kemal Uygur adlarında amcaları vardır. Nejat Uygur II’nin babasıyla benzer adı taşıyan Behzat Uygur II adında abisi vardır. 2014 yılında TED İstanbul Koleji lisesinden mezun oldu.

2003 yılında babasının rol aldığı “Hırçın Menekşe” adlı dizide 7 yaşında iken minik bir rolde oynadı.

Babası Behzat Uygur ve amcası Süheyl Uygur’un başarılı sunumları doğruca bir ekran klasiği olmayı başaran, Türk televizyonların en uzun vakit ekranda kalan yarışma programlarından biri olan “Fantastik Pazar” adlı programın içindeki ‘Ayılar’ skecinde rol aldı.

Nejat Uygur II, arkadaşı Sina Özer‘le yedi saniyelik skeçler çekip Vine’ye yükleyerek internette takipçileri oluştu.

Nejat Uygur II, 2016 yılında senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı “Kaçma Birader” filminde Galibiyet Algöz, Melek Baykal, Âlem Ercan, Algılama Eke, Nursel Köse, Alina Boz, Necip Memili ile beraber oynadı.

Nejat Uygur II, iki elinde de sadece 4 parmak olması konusuna ise, “Piyano aşırmak şiddet mu böyle?” sorusuna “Çok basit değil fakat seviyorum çalmayı. Parmaklarımla barışığım. Mizah konusu bile yapıyorum ara sıra” diyerek cevaplamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Kaçma Birader (Sinema Filmi)
2003 – Hırçın Menekşe (minik bir rol) (Tv Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Necip Uysal
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı