N

Nevzat Çiçek

Nevzat Çiçek Biyografisi

Taraf Gazetesi yazarıdır.

Nevzat Çiçek, 1977 Yılında Adıyaman, Gerger’de doğmuştur. İlkokulu Adıyaman Gerger’de okudu. Ortaokul ve liseyi ise istanbul Bahçelievler’de bitirdi. Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü yarıda bıraktı. sonradan Anadolu Üniversitesi Ulus Yönetimi bölümü ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Medya ve İletişim bölümünde okudu. Kanal D Haber’de staj yaptıktan sonra Nokta Dergisi’nde muhabir olarak çalışmaya başladı.

12 Eylül ile ilgili hazırladığı haber dolayısıyla derginin kapanmasıyla birlikte Bugün Gazetesi İstihbarat Birimi’nde devir yaptı. Nokta Dergisi’nin her yerde kurulmasıyla birlikte bu dergide çalışmalarına devam etti. Derginin her tarafta kapanana kadar yayınlanan 25 sayısının 7’sinin kapak haberini yaptı. Derginin her tarafta kapanmasından sonra Taraf Gazetesi’nde önce muhabir daha sonra Yurt Haberler Müdürlüğü yaptı. Derhal TESEV’in yürüttüğü Terörle Mücadele Yasası projesinde yerel medya danışmanı olarak tahsis yapıyor.

Nevzat Çiçek, Üniversite yıllarında, Aydınlatılmış Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda En İyi Mülâkat Ödülü’nü kazandı. Habertürk Televizyonu ve TRT‘de “Ne Yapmalı” programında çalıştı. Pakistan, Sudan, Kazakistan, Irak ve Suriye’de İslami cemaatler ve tarikatlar üstüne çalışmalar yaptı. Nevzat Çiçek’in Terör ve Kürt Meselesi hakkında yurt içinde ve yurt dışarıda yayınlanan çoğu makalesi bulunmaktadır.

Toplum Gönüllüleri, Mazlum-Der, Tema, Milletlerarası Affetme Örgütü, Doğu Güneydoğu Platformu üyesi olan Nevzat Çiçek, Suriye ve Doğu-Güneydoğu Anadolu’da uzun zaman İslami cemaatleri ve tarikatları izledi. Çalışmalarını Kürt sorunu, Kürt İslamı ve yakın siyasi tarih üstünde yoğunlaştırdı.

Nevzat Çiçek, 17 Temmuz 2010 tarihinde Cahide Hayrunnisa Yağcı ile evlendi.

Yazdığı Kitaplar:
2010 – Sivas Kampı (27 Mayıs’ın Öbür Yüzü)
2010 – Dağlıca – Kod Adı Nikah
2009 – Abdülkadir Aygan Anlatıyor Hakiki Cellat Kim
2009 – İtirafçı
2008 – Puşi Ve Sarık – İslam, Kürt Sorununu Çözer Mi ?

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nilüfer Açıkalın
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı