N

Nihat Sırdar

Nihat Sırdar Biyografisi

“RTÜK’ten en fazla dikkat alan radyocu” kategorisindedir.

Nihat Sırdar, 19 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da Fatih, Kocamustafapaşa’da doğmuştur. Annesi Kıymet Sırdar, babası Mehmet Necati Sırdar’dır. Meslek lisesinde Alet Ressamlığı okudu. Üniversite sınavında başarılı olamayınca o dönem Best FM’in genel yayınlama yönetmeni olan Fatih Altaylı’yla meslek görüşmesinden sonra radyoda getir götür işleriyle çalışmaya başladı. Makine Ressamı elde etmek için okudu lakin radyocu oldu.

Nihat Sırdar, 1993 senesinden itibaren 12 sene Best Fhat’la Curcuna ve Nihat’la Sivrisinek programlarını hazırlayıp sundu. Sabahleyin saatlerinde gerçekleşen radyo programı, daha sonraları Nihat’la Muhabbet adını aldı. 2013 yılının Ekim ayında Alem FM’den Show Radyo’ya geçti ve benzer programları Show Radyo’da yapmaktadır.

Son yıllarda sabah ve akşam radyo programlarını stüdyo dışından da yapmaktadır. Yurtiçinde çoğunlukla Yayın Otobüsü içinden; yurtdışında ise taşınabilir yayınlama donanımıyla Sivrisinek ile birlikte farklı alanlara yönlendirilmiş yayınlar yaptı. Muhalif kişiliğiyle öne meydana çıkan ve RTÜK’te en fazla dosyası olan programcı ünvanına sahip olan Sırdar, programlarında ilan ettiği hashtag’lerle twitter trend topic’te Türkiye gündeminin ilk sıralarında yer almaktadır.

Nihat Sırdar, bununla beraber Vatan, Yıllık ve Akşam gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2000 yılından beri İyi Uykular Türkiye, Sivrisinek Dedin De Aklıma Geldi ve Bütün Kazlar Toplandık isminde sahne gösterileriyle 1000’den artı kere sahneye çıktı ve çıkmaya devam ediyor.

2004 yılında Sunay Akın ile birlikte hazırladıkları sahne gösterisine uzun vakit devam etti.

Nihat Sırdar, 2002 yılından beri Mehveş Sırdar ile evlidir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nurettin Ersin
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı