N

Nuh Gönültaş

Nuh Gönültaş Biyografisi

Bugün Gazetesi yazarlarındandır.

Nuh Gönültaş, 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da yaptı. 1988 yılında İzmir, Ege Üniversitesi Basın Yayınlama Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

1987 yılında Çevirmen gazetesinin İzmir Bürosu’nda stajyer olarak çalışmaya başladı.1988 yılında ise Zaman Gazetesi‘nde muhabir olarak işe girdi. Türkiye Büyük Ahali Meclisinde Zaman Gazetesi’nin Parlamento muhabiri olarak 5 sene çalıştı. aynı zamanda gazetesinde köşe yazarlığı da yaptı.

1997 yılında lisan eğitimi için ABD’ye gitti. 1998 yılında döndükten sonrada yazılarına Zaman Gazetesi’nde devam etti. 2002 yılının son aylarında Tercüman gazetesine geçti. Çevirmen Gazetesi’nin 2005 yılında adı değişerek Bugün adıyla devam etmesiyle Bugün Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaya başladı.

14 Aralık 2014 tarihinde yapılan operasyon zarfında hazırlanan gözaltı listesinde adı geçen Nuh Gönültaş’ın gece yurt dışına çıktığı tespit edildi.

16 Aralık 2014 tarihinde Nuh Gönültaş, yurt dışına kaçtığı yönündeki iddialarına köşe yazısında cevap verdi. Yurt dıştan bir program için bulunduğunu ve bitiminde yurda döneceğini;

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif “Hiçbir yere kaçmadım. Soruşturma başlamadan belirlediğim programımı tamamlayıp savcıların sorularını cevaplamak için döneceğim.” diyerek belirtti.

Nuh Gönültaş, evlidir. 3 çocuğu vardır.

Ödülleri :
2007 – Türkiye Yazarlar Birliği – Yılın Köşe Yazarı Ödülü

Kitapları :
– Gurbet Lahikası
– Mason/Dul Kadının Çocuğu
– Bush ve Evanjelizm’in Mesih Planı
– Derin Vatan / Bozgun Yenilgi Büyümen Zaferler Ülkesi…
– Dijital Röntgenci / Sam Amca’nın Soğuk Nefesi (Eşref Günaydın ile birlikte kaleme almıştır.)
– Derin Devlet (Erol Mütercimler, Ömer Lütfi Mete, Erol Bilbilik, John Pilger, Muhakkak Gürses, Deniz Ülke Arıboğan, İbrahim Karagül, Mahir Kaynak, Cem Minik ile birlikte kitabın yazan kadrosunda yer almıştır.)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nezih Tuncay
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı