N

Nur Tuğba Algül

Nur Tuğba Algül Biyografisi

Nur Tuğba Algül, Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına katıldı ve sonrasında ekran önünde hedeflemek istediği için Gülgün Feyman‘dan sunuculuk dersleri almıştır.

Nur Tuğba Algül, 15 Haziran 1983 tarihinde Mersin’de doğmuştur. Aslen Mersinli olan Nur Tuğba Algül liseye kadar Mersin’de okumuş arkasında da Balıkesir Üniversitesi‘nde yüksek öğrenimini tamamlamıştır.

Nur Tuğba Algül, Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” yarışmasına katıldı ve ardından ekran önünde çalışmak istediği için Gülgün Feyman‘dan sunuculuk dersleri almıştır.

İlk olarak SkyTürk kanalında gece haberlerini sunan Nur Tuğba Algül, burada uzun vakit atama aldıktan daha sonra 18 Nisan 2011 tarihinde NTV kanalına transfer olmuş ve bu kanalda da haber spikeri olarak devir almıştır. Ama NTV’de sunuculuk yaptığı zamanlarda 7 Ağustos 2012 tarihinde canlı yayın aralarında yaptığı dil sürçmesi sebebiyle bir süre ekranlardan uzaklaşmak zorunda kaldı. Kasım 2014’te NTV’deki görevinden ayrılarak TV8‘e aktarma oldu.

Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında yayınlanmış olan Ütopya isimli yarışmanın gündüz kuşağında yayınlanan programı “Ütopya Panorama” programının sunuculuğunu üstlenen Nur Tuğba Algül bu yarışmanın bitmesinin arkasında tekrar TV 8 ekranlarında yayınlanmakta olan fenomen müsabaka Survivor’ın gündüz kuşağında yayınlanan ve yarışmada artan olayların kritiğinin yapıldığı Survivor Panorama’nın sunuculuğunu Hakan Hatipoğlu ile birlikte yaptı.

Nur Tuğba Algül, 23 Mayıs 2015 tarihinde iş adamı Mustafa Namlı ile evlendi. Bir oğlu vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nedim Şener
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı