N

Nur Viral

Nur Viral Biyografisi

Nur Viral, istanbul’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdikten sonradan Üniversiteyi de İstanbul’da okumuştur. Üsküdar Musiki ve Kadıköy Anadolu Musiki cemiyetlerinde ders aldı. Cemiyetlerin konserlerinde de sunuculuk yaptı. Diksiyon ve spikerlik eğitimini tamamlayıp radyo program ve sunucusu oldu. Özel radyoların açılmasıyla birlikte radyoculuk hayatına 1993 yılında başladı. Uzun yıllar ‘5. Mevsim’ adıyla Türk Sanat Müziği programı sundu. Arkasından, radyoda haber spikerliği yaptı. Hem ‘Bizim Doktorlar’ adı aşağı sağlık programı sundu. Nur Viral, ayrı radyo kanallarında sunuculuk ve yayınlama yönetmenliği görevlerini üstlendi.
Türkiye’nin ilk sağlık programı sunucusu olan Nur Viral, Tatlıses TVgramları serüvenine uzun yıllar muhtelif kanallarda devam etti.

Nur Viral, 5 sene baştan başa, “Yaşam Ağacı” isimli bayan kuşağı programını Tatlıses TV ve ortak yayın yapan 40 yerel televizyon aracılığı ile izleyiciye ulaştırdı.

Sırasıyla Kanal 7, TNT, Samanyolu TV, Show TV, Türkmax Gurme ve BEYAZ Tv edinmek üzere böylece çok öbür kanalda yemek yemek ve sağlık durumu programları yapmıştır. Yemek yapmayı ve dünya mutfakları hakkında data edinmeyi çok seven Nur Viral, bununla beraber bir Türk Sanat Müziği aşığıdır.

Beyaz Tv ekranında yayınlanan “Hayatta Her Şey Var” isimli bayan kuşağı programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Nur Viral’in ilk evliliğinden bir kızı vardır.

Nur Viral, 26 Kasım 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ekonomi Başdanışmanı ve Uyruk gazetesi köşe yazarı Cemil Ertem ile Roma Büyükelçiliği’nde evlendi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Natalie Dormer
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı