R

Rebecca Black

Rebecca Black Biyografisi

Rebecca Black ;İnternette gezinen ,berbat sözleri olan ‘Friday’ (Cuma) adlı şarkıyı detone sesine karşın seslendiren ve 29 milyondan artı kişinin izlediği bir 13 yaşındaki Amerikalı kızdır.
Rebecca Black; 21 Haziranrniya’da doğdu. veteriner hekim John Jeffery Black ve Georgina Marquez Kelly’nin kızıdır. Polonya kökenli. İspanyolca , İtalyanca , İngilizce biliyor.

Şarkı, Twitter’da da en fazla tartışılan konu başlıklarından biri oldu. Sebebi ise milyonlarca kişinin şarkının sözlerini berbat bulduklarını söylemesi. Şarkının sözlerinden bazıları şöyle: “Dün Perşembe’ydi, Perşembe’ydi, bugün ise Cuma, Cuma”, “Otobüs durağına gitmem lazım, otobüsüme binmem.”, “Arkadaşlarımla görüşüyorum. Biz, biz, biz fazla heyecanlıyız, fazla heyecanlıyız”.

Şarkıcı kızın detone olduğu yerler de ses mühendislerince en ince ayrıntısına kadar elden geçirildiği için sesi, doğallıktan uzaktan.

Şarkının yapımcısı Los Angeles merkezli Ark Müzik Fabrikası adlı şirket, kendisini bağımsız bir plak şirketi olarak tanımlıyor.

İnternet sitesinde esas amaçlarının “gelecekte bir numaraya yerleşebilecek sanatçıları keşfetmek” olduğu yazıyor.

Rebecca’nın sitedeki profil sayfasında ise “eğlenceyi seven, 13 yaşında bir kız olduğ.

Şarkıcının sitedeki bilgilere tarafından Rebecca, dansetmeyi, sahnede rol almayı ve şarkı söylemeyi seviyor, daima yeni şeyler denemeye çalışıyor. Hemen milletlerarası anlamda bilinen bir yıldız haline gelen Justin Bieber, YouTube’da keşfedilmişti.

En son gülümseyen de Justin Bieber gibi Rebecca olabilir. “Friday- Cuma”, iTunes listesinde hemen 54′üncü sırada yer alıyor

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Robert Englund
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı