R

Ruhat Mengi

Ruhat Mengi Biyografisi

Ruhat Mengi, Ruhat Mengi (Ünaldı) Adana Senatörü Mehmet Ünaldı‘nın kızı olarak Ankara’da doğmuştur. Ortaokul ve liseyi Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde bitirdi.
Ruhat Mengi, ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde eğitim görürken, son yılında yurtdışına İngiltere Machester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Bölümü’ne geçti ve eğitimini 1978’de burada tamamladı. Stajını İngiltere’de Sitting bourne Shell Araştırma Merkezi’nde yapan Ruhat Mengi, Türkiye’ye döndükten sonradan da Türkiye Petrolleri Araştırma Merkezi’nde bir zaman mühendis olarak çalıştı.

Gazetecilik mesleğine Günaydın gazetesinde moda yazıları yazarak başladı. aynı zamanda televizyonda da kavga ve haber içerikli programlar sundu. 1989 yılı Ocak ayında Sabah Gazetesi’ne geçti. 2002 yılında Sabahtan Gazetesi’nden ayrılarak Vatan Gazetesi’ni kuran “Bağımsız Gazeteciler Grubu” arasında yer aldı.

Star TV’de, kendisinin hazırlayıp sunduğu “Her Açıdan” isimli haber programını yaptı. Vatan Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev yaptı.

İstanbul Aydınlatılmış Üniversitesi öğrencileri arasındaa göre verilen ve 2010 yılında altıncısı düzenlenen İletişim Ödülleri’nde Ruhat Mengi’yle Her Açıdan isimli programı ile 2013 yılında da aynı Üniversitede “En İyi Gündem Programı” ödülüne layik görülmüştür

Ruhat Ünaldı, ilk evliliğini iş adamı Ahmet Biliktan ile yaptı. İki kızı oldu. Boşandılar. Ruhat Mengi, 1992 yılında gazeteci yazar Güngör Mengi ile ikinci evliliğini yapmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Robert Rodriguez
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı