SŞ

Sabriye Şengül

Sabriye Şengül Biyografisi

Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon‘da Vakfıkebir İlçesinde üç kız kardeşin ortancası olarak doğmuştur. Babası kamyon şoförü, annesi ise ev hanımıdır. 2015 yılında annesi, babasının alkol sorunu yüzünden boşanmıştır. Lise mezunudur. Spora Lisede mektep takımında hentbol oynayarak başladı. 2006 yılında boks yapmaya başladı. Boksa başladıktan altı ay sonra acemi kızlarda Türkiye Boks Şampiyonu oldu.

Amatör olarak boks yaptığı dönemde Trabzon BelediyeFenerbahçe Kulübü’ne geçti.

Sabriye Şengül, boksa başlamasını şöyle özetliyor:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifÖnceleri hentbol oynuyordum. Açgözlü, mücadeleci ve pes etmeyen bir üretim var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan nedeniyle sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize gerekli. Sen boks ile uğraş’ deyince niçin olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Milletlerarası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor”

Sabriye Şengül, Türkiye’de Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğu, uluslararası boks şampiyonluğu ve K1 Dünazandı. 2015 yılından itibaren de profesyonelliğe imza attı. Kick boks’ta mağlubiyeti yok. Profesyonel kick boks’ta dünya şampiyonu oldu.

23 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da WKU Dünya Şampiyonluğu için kemer maçına meydana çıkan Sabriye Şengül, Belçikalı Rakibi Vanessa De Waelle’yi puanla yenerek dünya şampiyonu oldu. Türkiye’de altın kemer sahibi olan ilk ve tek bayan sporcumuzdur.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Deli Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında Eser West, Ogeday Girişken, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Tuğçe Melis Demir, Fulya Şahin, Denisa, Elif Şadoğlu, Burçak Tuncer, Berna Keklikler, Erdi Ünver, Anıl Karakurt, Sadin Bakır, Yiğit İzik olacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Saffet Ulusoy

22 Haziran 2017 tarihinde Kıbrıs’ta yapılan final gecesinde en çok oyu alan Ogeday Girişken birinci oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı