SŞ

Samet Güzel

Samet Hoş Biyografisi

Yıllar boyunca Fenerbahçe’nin Portekizce tercümanlığını yapan biri olarak ve fazla halleri ve müthiş düzgün cümleleriyle yer etti aklımızda.
Samet Hoş, 1nbul Kadıköy’de doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. İlkokulu İlhami Ahmet Örnekal okulunda okudu. 5. Sınıfın sonunda girdiği Anadolu Liseleri sınavında Burak Bora Anadolu Lisesini kazandı. Lise son sınıfta girmiş olduğu AFS sınavını kazanarak Brezilya‘nın Curitiba şehrinde 1 yıl başkalaşım öğrencisi olarak bulundu.

Brezilya’ da değişim öğrencisi olarak yaşadığı bir senelik tecrübe onun hayatında çok şeyi değiştirdi. Brezilya’ ya bu arada Portekizce olarak merhaba demeyi bile bilmiyordu. Üçüncü ayın sonunda konuşulanları anlayabilecek lakin cevap veremeyecek durumdaydı. Altıncı ayın sonunda ise insanlarla müşterek oturup muhabbet edip dertleşebilecek seviyede idi. Dönene değin geçen sürede ise Portekizcesini ilerletti.

Brezilya’ ya gitmeden önce ÖSS sınavına girip kazandığı Mimar Sinan Üniversitesi İstatisteliğine dondurdu. Brezilya’dan döndükten sonra da okuluna devam etti. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi’nde spor yönetimi okumaktadır.

İstanbul’a döndükten sonradan o dönem yeni açılan FB TV’de çalışmaya başladı. Çevirmenlik hayatı ise futbolcu Alexsandro de Souza‘nın tercümanının askere gitmesi sebebiyle tercümansız kalan Alex’in tercümanlığını yaparak başladı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Alex açık havada Roberto Carlos, Cristian Baroni, Bilica, Mateja Kezman, Andre Santos, Lugano, Anelka, Stoch, Joseph Yobo ve Zico gibi önemli isimlerin tercümanlığını yaptı.

1 Ekim 2012 tarihinde Alexsandro de Souza Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonradan Samet Güzel’de 8 Ekim 2012 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü’ndeki görevinden istifa ederek ayrıldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sultan Kösen
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı