SŞ

Sarp Apak

Sarp Apak Biyografisi

Avrulpa Yakası adlı dizide canlandırdığı Tanrıverdi karakteriyle üne kavuşan Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.
Sarp Apak, 11 Kasım 1981 yılında, Diyarbakır’da dünyaya geldi. Hayatının ilk yıllarını bu şehirde geçirdikten daha sonra, beş yaşındayken, ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşti.

Üniversite eğitimini işletme alanında tamamlamak isterken, ailesinin yönlendirmesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi, Oyunculuk Bölümü’e tescil oldu. Bölümü bitirmesinin arkasından, okuldaki hocası Uzlaşma Erdenk’in yönlendirmesi ile istanbul’a gitti ve bu şehirde oyunculuk kariyerine başladı.

Sarp Apak’ın ilk oyunculuk deneyimleri tiyatro alanında gerçekleşti. 2005 yılında, Sadri Alışkın Tiyatrosu’nda gerçekleşen Ağır Roman adlı oyununda rol aldı ve sergilediği başarılı performans ile beğeni aldı. Aynı yılın sonlarına içten, Yılmaz Erdoğan’ın yönetimindeki BKM Grubu’nda kendisine yer bulamayı başardı ve BKM oyuncularıyla beraber Organize İşler adlı filmde rol alarak sinema dünyasına adım attı.

En Son Babalar Duyar, Anadolu Kaplanı gibi değişik dizilerde ufak rollerde kendisini bildiren Apak, Sizinkiler; Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda başrol oynadı ve bu ekiple beraber bir Türkiye turnesi düzenledi.

BKM Mutfak kadrosundayken sergilediği stand up gösterileri ile oyunculuk dünyası açık havada da yer alabileceğini bildiren Sarp Apak, 2007 yılında Beyaz Melek adlı sinema yapımında Reşat karakterini canlandırarak başarılı bir performans sergiledi. Aynı yıl başladığı ve iki yıl süreyle devam ettiği, Avrulpa Yakası adlı dizideki Tanrıverdi karakteri, genç oyuncunun ülke çapında büyük bir üne kavuşmasında etkili oldu.

2008 yılında Plajda ve O… Çocukları, 2009 yılında ise Güneşi Gördüm adlı sinema yapımlarında rol alan Apak, Avrulpa Yakası’nın yayınlama hayatının bitmesinin peşinde sevilen gençlik dizisi Kavak Yelleri kadrosunda, Güven karakteri ile kendisine yer buldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Slyvie Vartan

Sarp Apak, 2007 – 2011 yılları arasında “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Pelin Karahan ile birlikte başrolde oynadı.

Sarp Apak, sporla ilgileniyor ve koyu bir Beşiktaş taraftarı. Keza laf ve müziğini kendisinin yazdığı Aşkınla Yandım adlı rock şarkısı ile müzik dünyasına da adım atmış durumda.

Yer aldığı İşTcell reklamlarıyla da büyük alkış topladı. Mimikleri ve hareketleri fazla takdire değer Apak, Gazanfer ÖzcanGönül Ülkü Tiyatrosu’nda da “Öp Babanın Elini” adlı oyunda“Emrecan” rolünde oynadı.

2012 yılında başlayıp 2014 yılında biten, senaryosu Gülse Birsel göre yazılan “Yalan Dünya” adlı dizide Altan Erkekli, Olgun Yıldırım, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan, ile beraber oynadı.

2014 yılında “Girift Kaset” adlı sinema filminde Sarp Apak, Özge Özpirinçci, Bülent Kesin Yarar, Mutluluk Erbulak, Burak Sarımola birlikte başrolde oynadılar.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:
Öp Babanın Elini – Gazanfer ÖzcanGönül Hale Tiyatrosu
Sizinkiler: Dünya Kaç Bucak – çocuk oyunu – İstanbul BKM
Ağır Roman – Sadri Alışık Tiyatrosu
BKM Mutfak
Çok Güzel Hareketler Bunlar

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Karışık Kaset (Ulaş) (Sinema Filmi)
2011 – Yeraltı (Barmen) (Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Yalan Dünya (Dikte) (TV Dizisi)
2011 – Öyle Ya Da Böyle Yemişliler (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2009 – I Saw The Sun (Ahmet Çavuş) (Sinema Filmi)
2009 – Aşk Geliyorum Demez (Berkcan) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – Kavak Yelleri (Güven Karakuş) (TV Dizisi)
2009 – 7 Kocalı Hürmüz (Fişek Ömer) (Sinema Filmi)
2008 – 2010 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)
2008 – Plajda (Ali) (Sinema Filmi)
2008 – O… Çocukları (Saffet) (Sinema Filmi)
2007 – Beyaz Melek (Reşat) (Sinema Filmi)
2006 – Anadolu Kaplanı (TV Dizisi)
2005 – Organize İşler (Kemal) (Sinema Filmi)
2007 – 2009 – Avrupa Yakası (Tanrıverdi) (TV Dizisi)
2002 – Kınalı Kar (TV Dizisi)
2002 – En Son Babalar Duyar (İsmail ) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sadun Boro
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı